Pragaras žemėje: paviešinti kadrai iš baisiausio pasaulyje kalėjimo

Prieš kelias dienas per žinias pasakojo apie visiems puikiai žinomą, iki gyvos galvos nuteistą Henriką Daktarą ir jo reikalavimus išmokėti kelis tūkstančius eurų už tariamą kankinimą. Į teismą H. Daktaras kreipėsi dėl to, kad kalėjimo teritorijoje esančioje parduotuvėje negali įsigyti jam reikalingų maisto produktų, smilkalų ir klijų popieriui. Bet mes ne apie Daktarą... Tiesiog po šio siužeto mums pro akis nepraslydo išvysti vieno baisiausiu pasaulyje vadinamo Haičio kalėjimo vaizdai.

Port-au-Prince kalėjime esantys nuteistieji gyvena, o tiksliau, egzistuoja praktiškai kaip pragare: nuteistųjų gerokai daugiau, nei turėtų būti, jie priversti badauti, sąlygos antisanitarinės... Tai tik kelios esminės problemos, su kuriomis susiduria čia esantys nusikaltėliai.

Haičio kalėjimas
Haičio kalėjimas
AP / Scanpix

Fotografas Dieu Nalio Chery pasidalino vaizdais, kuriuos jam pavyko užfiksuoti apsilankius šiame kalėjime. Dešimtys išsekusių vyrų guli gergždžiančiose lovose ir tyli, nes tiesiog nebeturi jėgų nei kalbėti, nei atsistoti. Ten pat, vos už kelių metrų, guli brezentu pridengtas mirusiojo kūnas - šis žmogus tiesiog neištvėrė nuolatinio bado. Likę kaliniai patys pasigamino hamakus, kuriuose miega arba talpinasi keturiese vienoje lovoje - vietos kamerose tiek mažai, kad sunku ir pasisukti.

Haičio kalėjimas
Haičio kalėjimas
AP / Scanpix

Dėl nuolatinio maisto trūkumo ir plintančių infekcinių ligų smarkiai išaugo mirtingumas tarp kalinių, tačiau kalėjimo darbuotojai tikina, kad stengiasi patenkinti visus nuteistųjų poreikius, deja, tam neužtenka gaunamo finansavimo. O nesibaigiančios žmogaus teisių gynėjų pastangos pakeisti situaciją jau ne vienerius metus baigiasi tuo pačiu - niekuo.

Haičio kalėjimas
Haičio kalėjimas
AP / Scanpix

Kamerose, kurios skirtos 20 nuteistųjų, apgyvendinama nuo 80 iki 100 žmonių. Kai kurie jų priversti sėdėti 22 valandas per parą, nes pasivaikščiojimams už kameros ribų skirtas laikas ribotas, o ir išleidžiami jie tik mažomis grupelėmis, taigi jeigu per dieną pavyko ištrūkti bent porai valandų - tai jau sėkmė.

Haičio kalėjimas
Haičio kalėjimas
AP / Scanpix

Maždaug 80 proc. čia esančių vyrų netgi nebuvo oficialiai nuteisti už kokį nors nusikaltimą - jie vis dar laukia teismo sprendimo. Vidutiniškai teismo sprendimo tenka laukti iki 8 metų. Tačiau čia yra ir laimingųjų, kuriems artimieji atneša maisto, cigarečių ir t.t. Tie, kuriems pasisekė mažiau, priversti valgyti kalėjimo maistą, kuris atrodo tikrai ne itin viliojančiai.

Visas fotografo Dieu Nalio Chery nuotraukas gali pamatyti žemiau esančioje galerijoje.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis