8 priežastys, kodėl verta lankytis mados renginiuose

Mada – kasdienis reiškinys, bilijoninė pramonė ir siekiamybė. Visame pasaulyje tokio tipo renginiai sulaukia didžiausių auditorijų žmonių, kurie ten eina vedami smalsumo kokiu oru kvėpuos ateinančius sezonus. Nuo Niujorko, Paryžiaus ir Anglijos mados savaičių iki mados renginių Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje ar Šiauliuose – kodėl žmonėms verta eiti į tokius renginius? Mados ir dizaino mugių ciklo „Design for life“ organizatoriai atsako į šį daugeliui kylantį klausimą.

VYTIS PASAULĮ

Mada yra visur: ir tame puodelyje, kurį nusižiūrėjai „Ikea“, ir tame sijone, kurį svajonėse dėvi gimtadienio šventėje. Tad visų pirmiausia tai, ką mums įsiūlo aplinka yra reali galimybė pamatyti vienam pirmųjų. Tai dovanoja mados renginiai.

Lietuvos mastu vienas populiariausių mados renginių „Design for life“ šį balandį keliaus per net keturis didžiuosius miestus ir madą skleis visu pajėgumu. Tikrai dažnai pamirštami ir nuo mados atskirti mažesnieji miestai šiemet neliks nuošalyje, juk pirmas dalykas, dėl kurio mes turėtume eiti į mados renginius – neatsilikti nuo pasaulio. Be jokio kito akivaizdaus paaiškinimo - mada suvienija. Ne veltui kartais šaržuojant aklai tendencijas sekančias fashionistas sakoma, jog mada yra religija. Čia egzistuoja ir dievai, kuriuos norisi sekti, jiems paklusti ir prilygti. Todėl, visų pirma, šis mados nešamas bendrumo jausmas suburia pasižiūrėti, ką seksime ateinančius keletą sezonų. Kol į parduotuvių lentynas dar nesugulė visos suknelės, sijonai ir paltai, esame pirmieji originalūs šio reiškinio stebėtojai, kurie išeidami išsineš naujas žinias.

SUTIKTI BENDRAMINČIUS

Žinoma, toli gražu ne visiems vienas dalykas yra siekiamybė. Šiuo atveju antrasis punktas, kuris vilioja lankytis tokiuose mados renginiuose yra bendraminčiai. Apsuptas rate žmonių, kuriuos sieja bendros idėjos ir temos, jautiesi būdamas savo komforto zonoje, kur nebaisu pasakyti nei savo nuomonės, nei požiūrio. Apsimesti, jog domiesi aukštąja matematika, kai išties nuoširdžiai grožiesi rankų darbo gaminiais tokiuose renginiuose tikrai neteks.

PAMATYTI, PALIESTI, PAJUSTI DAIKTĄ GYVAI

Kalbant apie rankų darbą. Absoliuti autentika. Daiktas, vizualiai skaniai pateiktas internetiniame kataloge, kartais geba būti apgaulus, tačiau tikra tiesa bus gaminys, kurį pamatysite savo akimis, paliesite savo rankomis ir pajusite ant savo odos, o dar šalimais stovintis prekės kūrėjas ar dizaineris papasakos ir daikto gimimo istoriją.

SUSIPAŽINTI SU KŪRĖJU

Žmogus, kurio prekę įsigyjate – argi nenuostabu jį pamatyti gyvai? Tai ne šiaip didmeninė prekyba, o siela, kurios kūryba įsigyveno Jūsų trokštamame daikte. Galbūt kažkas Jus suprato ir palietė iš vidaus taip, kaip Jūs seniai norėjote, tad dabar bus puiki proga už tai padėkoti.

GAUTI PATARIMŲ SAU

Savaime suprantama, jog besirenkant daiktus čia pat ir vietoje Jūs visuomet gausite patarimų visais Jums aktualiais klausimais. Gal kartais būna nedrąsu, nejauku ir kitaip baugu apsispręsti kas tau tinka? Mados mugėse, jei tik norėsi, būti apipiltas patarimais ir stiliaus konsultacijos nuo galvos iki kojų.

PASIGAUTI IDĖJŲ

Ar kada nors pagalvojai, kaip šauniai gali atrodyti kombinacijos, kurias savo parodos ar mugių ekspozicijose išdėstė dizaineriai? Gal tai gali pritaikyti ir savo kasdienybėje. Tikrai taip, tereikės pasipildyti keletą dalykėlių apie kuriuos ankščiau galbūt nei nepamąstei.

PAPRAŠYTI NUOLAIDOS

Geri žodžiai, teigiamos emocijos ir… nuolaidos ! Pagaliau. Savo akyse sutikote daiktą, kurio norėjote, tai ne fiktyvus jausmas, kai griebi daiktą per akciją, perki, nes vėliau nerasi, o tikras tyras pasitenkinimas gavus tai, apie ką svajojai. Kūrėjai mugėse ir parodose visuomet būna pakilios nuotaikos matydami kaip mylima jų kūryba ir sutinka pritaikyti viliojančias nuolaidas.

SKIRTI LAIKO SAU

Besisukiodamas sau asmeniškai įdomioje aplinkoje visuomet pajusi kokia šilta tai atmosfera. Lyg visa tai būtų tau ir dėl tavęs. Todėl jei mėgsti madą ir domiesi stiliumi, dizainu, grožio priemonėmis, vyraujančiomis tendencijomis privalai skirti laiko sau būtent tokioje vietoje. Vietoje, kur visa aplinka alsuos oru, būdingu tau. Tiek moterys, tiek vyrai turi save puoselėti tiek vidumi, tiek išore. Kiekvienam, žinoma, savi metodai, tačiau jei skaitai šį straipsnį – esame tikri jau radai savąjį.

Lietuva sparčiai vejasi pasaulį ir mada dabar ranka pasiekiama. Ateik ją pamatyti jau šį pavasarį mados, dizaino ir grožio renginių cikle visoje Lietuvoje - “Design for life“ Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje ir Šiauliuose.

Užsakymo nr.: PT_73885654

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis