Nestandartinės formos miegamasis: kaip jį įrengti

Prireikus įrengti ir tinkamai išpildyti nestandartinės formos miegamąjį, dažnai neišvengiama pačių įvairiausių klausimų. Kokius baldus pasirinkti? Kaip juos tinkamai išdėstyti, kad erdvė būtų ne tik estetiška, bet ir patogi? Nepaisant to, kad ir kokia sunki ši užduotis kartais atrodytų, įvertinus esminius miegamojo kūrimo aspektus, galima pasiekti išties puikų rezultatą.

Kurkite funkcionalias zonas


Tam, kad miegamasis būtų patogus, jis turi atitikti jūsų poreikius. Todėl jame reikalingos skirtingas funkcijas atliekančios zonos. Svarbiausia iš jų, kuri yra skirta miegui, neatsiejama nuo komfortiškos viengulės arba dvigulės lovos. Nesimetriškos formos kambaryje šį baldą patariama statyti taip, kad jis taptų centriniu erdvės akcentu. Rekomenduojama, kad lovos galvūgalis būtų prie sienos – tai padeda maksimaliai išnaudoti patalpos plotą ir išvengti srauto blokavimo.


Miegamajame taip pat praverčia drabužių ir kitų daiktų laikymo zona. Joje įprastai naudojami tokie baldai kaip spinta ar komoda. Pavyzdžiui, prie didelės laisvos sienos labiau tinka pirmasis variantas, o ten kur vietos nėra itin daug – antrasis. Smulkesniems reikmenims susidėti rekomenduojama naudoti naktines spinteles arba kosmetinius staliukus.


Nestandartinės formos miegamajame dažnai galima rasti keistą kampą. Tam, kad patalpa būtų visapusiškai išnaudota, jame galima įrengti skaitymo zoną. Tai padaryti išties nesudėtinga – tereikia pasitelkti vos keletą akcentų. Priklausomai nuo turimos erdvės, kampe galima pastatyti nedidelę spintelę ar lentyną, šalia priderinant stilingą fotelį arba pufą.


Atkurkite simetriją


Keistos formos poilsio kambaryje įprastai trūksta simetrijos. Norint ją atkurti, galima pasitelkti atitinkamą baldų išdėstymą. Smulkesni interjero elementai – naktiniai staliukai, spintelės ir panašiai – turėtų būti derinami prie pagrindinio patalpos akcento, dvigulės lovos. Siekiant simetrijos, aktuali ne tik jos kryptis, bet ir dizainas. Taisyklingos keturkampės formos galvūgalis suteikia erdvei daugiau struktūros, todėl ji atrodo kur kas proporcingesnė.


Surasti neįprastos formos miegamajame tinkančią lovą gali būti pakankamai sudėtinga. Norite kuo greičiau rasti optimalų sprendimą, nešvaistydami brangaus laiko? Tuomet spauskite ant pateiktos nuorodos ir išsirinkite jūsų lūkesčius atitinkantį baldą daug paprasčiau.


Daugiau simetrijos erdvei gali suteikti ir ilgos užuolaidos. Jos vizualiai sujungia lubas ir grindis, todėl kambarys atrodo vientisesnis. Be to, jei langai yra platūs, užuolaidos juos tarsi prailgina. Galima džiaugtis ir kitais privalumais: langų uždangos miegamajam suteikia daugiau privatumo ir padeda apsisaugoti nuo ryškių saulės spindulių.


Apibrėžkite erdvę


Vienas iš lengviausių ir paprasčiausių būdų, padedančių apibrėžti erdvę neįprastos formos miegamajame, yra kilimo panaudojimas. Šią interjero detalę galima stilistiškai derinti tiek prie dvigulės lovos, tiek prie kitų kambario elementų. Originalaus dizaino kilimas suteikia miegamajam daugiau patrauklumo ir komforto. Daugelis tikriausiai sutiks, jog ryte, vos tik pabudus, kur kas maloniau atsistoti ant minkšto ir šilto paviršiaus, o ne vėsių grindų.


Priklausomai nuo to, kokio efekto siekiama, kilimas gali tarsi nepastebimai įsilieti į poilsio kambario aplinką arba tapti ryškiu jos akcentu. Pirmuoju atveju šios interjero detalės spalva turėtų būti ganėtinai neutrali. Drąsesniems eksperimentams galima pasitelkti išskirtiniais raštais puoštą kilimą, kuris, be abejonės, taps dėmesio traukos objektu.


Norite nestandartinės formos miegamąjį paversti patogesniu ir stilingesniu? Tuomet kodėl gi neįsigijus naujos dvigulės lovos, talpios spintos ar komodos? Šie baldai gali padėti geriau išpildyti neįprastą poilsio kambario erdvę ir sutiekti jai daugiau funkcionalumo. Tegul čia praleistas laikas jums būna kuo malonesnis, o miegas – dar saldesnis. Nieko nuostabaus, jog tuomet atsiranda kur kas daugiau progų mėgautis pakilia nuotaika.


Užsakymo nr.: PT_64549

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis