Neatrastas perlas Barselonos pašonėje - idealus atostogų vakarėliams ir romantikai

Kasmet į Barselonos miestą suplūsta tūkstančiai turistų, karštą vasaros dieną Barselonetos paplūdimy sunkiai berasi laisvą smėlio lopinėlį. Visai netoli Barselonos plyti ne mažiau žaviu paplūdimiu viliojantis, tačiau kuklesnių turistų srautų sulaukiantis Sitges miestelis.

Keliauti po Ispanijos rytuose esančią Katalonijos sritį ir neaplankyti Sitges būtų tikrų tikriausia nuodėmė. Nors... pačiame Sitges mieste nuodėmių irgi neišvengsi - pašėlę vakarėliai ir romantiški paplūdimiai čia apsuka galvą ne vienam. Jau kurį laiką šis miestas vadinamas visos Ispanijos gėjų sostine, nuvykusi į Sitges, netruksi suprasti kodėl.

Jei nusileidus Barselonos El Prato oro uoste kyla klausimas, ką daryti - pirma sukti į dešinę ir keliauti link miesto centro, ar kairėn - į žavingąjį Sitges, siūlome rinktis pastarąjį variantą. Po skrydžio leisk sau atsikvėpti turistų nenugultame paplūdimyje, pasigrožėk nuostabiu miestelio senamiesčiu ir, žinoma, nepraleisk romantiškos vakarienės. Čia esančiuose restoranuose ispaniški valgiai tikrai skanūs, mat Barselonoje ne viena vieta yra pernelyg turistiška ir tikrosios ispaniškos virtuvės ten teks ieškoti su žiburiu.

A post shared by Elena RT (@eredondot) on May 7, 2017 at 4:39am PDT

Nuo El Prato oro uosto Sitges nutolęs apie 25-30 km (priklauso nuo to, kuriuo keliu važiuosi). Ideali transporto priemonė kelionei - nedidelis manevringas automobilis, nes šioje Ispanijos dalyje teks kaip reikiant pasukioti vairą. Ne vienam iššūkiu gali tapti kalnais ir kalneliais nusėtas regionas, o keliaujant link skirtingų paplūdimių - Ispanijos keliams būdingos žiedinės sankryžos. Taigi, kad vėliau nesigailėtum riedėdama kalnų serpantinais, rinkdamasi transporto priemonę Katalonijai, ieškok kompaktiško, manevringo ir pakankamai galingo miesto automobilio. Mes paplūdimius ir kalnų aukštybėse įsikūrusius vienuolynus lankėm vairuodamos KIA Picanto, kuris vėliau kuo puikiausiai prisitaikė ir judriose Barselonos gatvėse. Automobilis sužavėjo ne tik paprastu valdymu, patogumais, bet ir stilinga išvaizda. Na... taip jau keliauja moterys - juk nuotraukose viskas turi atrodyti gražiai.

A post shared by Cameron Austin (@casaustin) on May 6, 2017 at 10:29am PDT

Nuo El Prato važiuodama automobiliu Sitges pasieksi greičiau nei per pusvalandį, jei rinksiesi viešąjį transportą, kelionė truks ilgiau. Visgi bet kokiu atveju nuobodžiauti neteks, nes pro langą stebėdama kalnų peizažus nė nepajusi, kai pėdos susmigs į minkštą baltą smėlį. Tiesa, keliaudama viešuoju transportu, būtinai pasitikrink tvarkaraščius, nes naktiniai autobusai gali važiuoti pakeistais maršrutais.

A post shared by Cala Montjoi (@cala_montjoi) on May 10, 2017 at 4:06am PDT

Sitges ne veltui buvo pramintas Ispanijos gėjų sostine, atsipalaidavusių ir gyvenimu besimėgaujančių porų čia apstu. Ypač vietose, kur vyksta festivaliams prilygstantys vakarėliai. Kas jau kas, o besiilsintys čia tikrai moka linksmintis. Nieko nuostabaus, jei po naktinių ritmų kitą rytą šiek tiek skaudės galvą ir norėsis pailsėti ramiame kampelyje. Ideali atokvėpio vieta - atokiau nuo pagrindinio paplūdimio esančios pakrantės, kur visa, kiek mato akys, priklauso tik tau.

Romantiškai nuteiks ne tik atokesni paplūdimiai, bet ir vakariniai miesto vaizdai. Kaskart, besileidžiant saulei, dangus nusidažo degančiais oranžiniais, rausvais ir violetiniais atspalviais. Jo fone išstypusios palmės klaidina - sunku atskirti ar esi kone ranka pasiekiamoje Ispanijoje, ar už vandenyno šėlstančiame Los Andžele. Jei į Sitges atvykai su mylimuoju, būtinai pabūk miestelyje iki sutemų, saulėlydžio vaizdai čia nepakartojami, nesvarbu ar jaukiai susiglaudę sėdite ant uolos krašto, ar vaikštinėjate prie paplūdimio esančia promenada.

Aktyvaus laisvalaikio mėgėjams Sitges irgi bus ką veikti. Sportuoja visi, nuo rytais jūros pakrantėje jogą darančių merginų, paplūdimiu bėgančių senolių iki kraują kaitinančių raumeningų dviratininkų, kurie pralekia pro miestelį mindami į greta stūksančius kalnus. Jei turi galimybę, užsimesk dviratį ant automobilio stogo ir važiuok ten pat. Automobilį palikusi vaizdingoje aikštelėje, galėsi minti vinguriuojančiais kalnų keliukais, nuo kurių atsivėrusios panoramos atrodo tarsi sapnas. Kitas būdas pamatyti kalnus - bėgimas bekele, tiesiog per kalnus išmintais keliais. Vadinamasis trail runningas Katalonijoje labai populiarus, juk kalnai čia fantastiški!

A post shared by Cameron Austin (@casaustin) on May 6, 2017 at 10:26am PDT

A post shared by Marc Comellas (@marccg83) on May 9, 2017 at 1:00am PDT

Kur atsikvėpti po sekinančių treniruočių? Ogi baltuose Sitges paplūdimiuose. Šaltas gaivinantis gėrimas, linksma kompanija, saulė ir jūra - tobulas atostogų derinys. Be abejo, sezono metu žmonių neišvengsi, tačiau vos tik jam prasidėjus, pavyzdžiui, ankstyvą pavasarį paplūdimys beveik tuščias. Nors termometro stulpelis šoktelėjęs gerokai virš 20 laipsnių.

Popietę praleidusi paplūdimyje, laipteliais pakilk į ant kranto didingai stovinčią Šv. Baltramiejaus ir šv. Teklės bažnyčią. Įsitaisiusi ant apsauginės sienos krašto galėsi stebėti lengvai jūroje besisupančius laivelius, pasimėgauti užkandžiais ir suplanuoti likusią kelionės dalį. Atsisveikinusi su Sitges, automobiliu Barselonos centre atsidursi maždaug po 45 minučių. Ką gi, kad jau sutemo, laikas pasinerti į naktines Barselonos linksmybes.

A post shared by N&N (@nuriapod09) on May 10, 2017 at 5:11am PDT

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis