Kaip gyventi po santuokos, kai tau... tik 6 metai

Kiekvienais metais 10 mln. mergaičių išteka nesulaukusios 18 metų. Kai kurios jų susitaikiusios su savo likimu, kitos priešinasi, tačiau tik nedaugeliui pavyksta išsiskirti ar išvengti santuokos.

Maždaug 40% santuokų su nepilnametėmis merginomis įvyksta Radžasthane (Indija), nors tokios santuokos čia oficialiai uždraustos. Tačiau žvelgiant į statistiką akivaizdu, kad draudimai ir bausmės šiuo atveju nėra veiksmingi. Vienintelis dalykas, kurį pakoregavo įstatymai - vestuvės su mergaitėmis dabar rengiamos naktimis, siekiant nepatraukti į save dėmesio. Mažesniuose kaimeliuose ištekinti jaunas merginas taip įprasta, kad net vietos pareigūnai apie pažeidimus niekam nepraneša.

Vida Press

Vida Press

Tas pats likimas laukia ne tik mergaičių, bet ir vaikinų. Dažnu atveju vaikai sutuokiami vos sulaukę 6 metų, o tuomet laukia 15-tojo gimtadienio, kad galėtų pradėti gyventi dviese, savarankiškai. Deja, tokios taisyklės laikosi ne visi ir nemaža dalis mergaičių lytinį gyvenimą pradeda kur kas anksčiau - vos prasidėjus pirmosioms mėnesinėms. Dauguma 25 metų sulaukusių merginų turi mažiausiai du vaikus ir prisipažįsta, kad jeigu būtų turėjusios galimybę pasirinkti, eitų mokytis, nes dabar jos nemoka nei skaityti, nei rašyti.

Vida Press

Pagal nepilnamečių santuokas, Bangladešas pasaulio statistikoje rikiuojasi 4 vietoje. Nepaisant fakto, kad ir čia tokios santuokos uždraustos įstatymais, didžioji dauguma merginų ištekinamos iškart, kai tik sulaukia lytinės brandos. Dažnai dar būdamos visai vaikais, jos jau laukiasi ir gimdo vaikus. Neretai jaunosios nuotakos miršta gimdydamos. Ištekinti dukras tėvams - išeitis, juk nereikės jų daugiau maitinti ir išlaikyti. Tam, kad nereikėtų tekėti, kai kurios dar visai jaunos mergaitės eina dirbti į fabrikus. Finansinė nepriklausomybė smarkiai padidina tikimybę, kad tekėti iš reikalo nereikės.

Vida Press

Šalyse, kuriose vaikų santuokos - tradicija, dažniausiai naudos ieško būtent nuotakos tėvai. Potencialus vyras, pavyzdžiui, gali nubraukti būsimų giminaičių skolas ar pareikalauti jaunutės mergaitės mainais į tai, kad neišduotų tėvų už tam tikrus nusikaltimus.

Vida Press

Istorijos apie vaikų santuokas retai kada sulaukia didelio dėmesio, nes tai tokia įprasta tradicija, kad reta mergaitė išdrįsta tam pasipriešinti. 2008 metais itin garsiai nuskambėjo Nujood Ali istorija. 10 metų sulaukusi mergaitė pati atėjo į teismą ir pareikalavo skyrybų su 20 metų už ją vyresniu vyru. Nujood poelgis tapo pavyzdžiu kitiems vaikams, deja, tik nedaugelis drįsta pasipriešinti sistemai.

Kairėje - Nujood Ali
Kairėje - Nujood Ali
Vida Press

O ir pasiseka tokiais atvejais tik nedaugeliui. Dažnai nelygiose santuokose (kuomet mergaitė ištekinama už vyresnio vyro) jos yra išnaudojamos ir mušamos už menkiausius nusižengimus. Išsekusios merginos, nematydamos kitos išeities, ryžtasi savižudybei. Užsienio žiniasklaidoje mirga susideginti bandžiusių Afganistano nuotakų nuotraukos.

Vida Press

Vida Press

Būna ir baisesnių nutikimų... Štai Pakistane motina pati sudegino gyvą savo 16-metę dukterį, kuri išdrįso pasipriešinti ir ištekėjo už vyro, kurį mylėjo. Motinos įsitikinimu, toks dukters elgesys užtraukė gėdą visai jų giminei. „Jeigu ankstyvos santuokos būtų bent kiek pavojingos, Alachas jas uždraustų“ - mums tai skamba absurdiškai, bet tokios nuomonės neretai laikosi ne tik jokio išsilavinimo neturintys kaimelių gyventojai, bet ir kai kurie aukštus postus užimantys valdininkai.

Savo dukrą sudeginusi motina
Savo dukrą sudeginusi motina
Vida Press

Savo dukrą sudeginusi motina
Savo dukrą sudeginusi motina
Vida Press

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis