Ruoškis savaitgaliui - 12 tabu prie pietų stalo

Artėja savaitgalis, kuomet daugelis iš mūsų sės prie pietų stalo ne tik savo namuose, bet ir svetur - pas giminaičius, draugus ar vyro artimuosius. Sutik, valgymas prie stalo - savotiška patikra, ar moki tinkamai elgtis ir išmanai etiketo taisykles. Paskaityk, koks elgesys prie stalo rodo, jog stokoji kultūros ir yra griežtai draudžiamas.

1. Nemėsinėk! Nedarkyk patiekalo norėdama išrinkti smulkiausius nemėgstamus ingredientus.

2. Nenagrinėk maisto! Prieš pradėdama valgyti patiekalo neuostyk ir netyrinėk. Juk čia kviestiniai pietūs, o ne chemijos laboratorija.

3. Nebūk siurblys! Nelaižyk savo įrankių ar, dar blogiau, lėkštės norėdama susiurbti paskutinius lašelius nuostabaus majonezo, padažo ar sviesto.

4. Nelipk per galvas! Nepulk per visą stalą norėdama pasiekti druską arba kokį nors patiekalą, esantį toli nuo tavo vietos.

5. Netylėk! Nemanyk pažįstanti šeimininkę taip gerai, kad galėtum leisti sau nepranešti apie tai, jog negalėsi dalyvauti kviestiniuose pietuose.

6. Nestabdyk eismo! Nesidėk pirmoji maisto iš lėkštės, kurią buvai paprašyta perduoti.

7. Nebūk teisuolė! Neatkreipk visų prie stalo susirinkusiųjų dėmesio į kokį nors stalo kaimyno netaktą.

8. Nekaupk maisto! Nesikrauk į lėkštę daug tau maisto ir nešvilpk mėgstamiausių gabaliukų nedaug ką palikdama už tavęs sėdintiesiems.

9. Nebruk kitam! Nesiūlyk stalo kaimynams likučių iš savo lėkštės.

10. Neorganizuok savo kompanijos! Neklausk šeimininkės, ar gali atsivesti savo vaikiną, ir juo labiau nekviesk draugo ar draugės, jei kvietime nenurodyta, kad esi kviečiama su svečiu.

11. Nepiktnaudžiauk pagardais! Neprašyk padažo ar prieskonių, kurių šeimininkė nepadėjo ant stalo.

12. Neužsibūk iki aušros! Neįkyrėk šeimininkams – išeis dauguma svečių, ruoškis namo ir tu.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis