6 realiais įvykiais paremti filmai, kuriuos verta pamatyti (7)

Filmai, pagrįsti realiais įvykiais, dažniausiai mums pasakoja apie žinomas istorines asmenybes arba apie pasaulines katastrofas. Šiame sąraše tokių filmų nėra. Na, beveik. Čia surinkome filmus, kurie palies tavo širdį – nes kartais sunku patikėti, kad taip apskritai galėjo nutikti, ir kad nutiko būtent taip.

12 vergovės metų / 12 Years a Slave (2013)

Solomonas Northupas – išsilavinęs vyriškis, puikus vyras ir šeimos žmogus, populiarus muzikantas. Ir jis yra laisvas tuo metu, kai didžioji dalis juodaodžių gyventojų – vergai. Kartą Solomonui buvo pasiūlytas įdomus darbas, tačiau vos atvykęs jis buvo pagrobtas ir vergovėje praleido ištisus 12 metų. Jam pavyko grįžti į šeimą, o galiausiai jis parašė knygą, pagal kurią ir buvo sukurtas šis sukrečiantis filmas.

Niekados šalies beieškant / Finding Neverland (2004)

Šis filmas buvo nominuotas „Oskaro“ apdovanojimui šešiose kategorijose. Jis pasakoja apie rašytoją Jamesą Mathew Barrie, žmogų, kuris sugalvojo Piterį Peną – berniuką, kuris niekada nesuauga. Mažai kas žino, kad Piteris Penas turėjo prototipą – tiksliau, kelis. Rašytojas draugavo su moterimi, kuri labai anksti mirė. Po jos mirties J. Barrie įsivaikino penkis jos vaikus. Ir tik po to pasaulį išvydo Piteris Penas, kaip bendras visų berniukų įvaizdis.

127 valandos / 127 Hours (2010)

Aronas Ralstonas – nenuilstantis alpinistas ir kanjonuose glūdinčių urvų tyrinėtojas, vienas išvyksta į kalnus. Deja, šis ekstremalus žygis atvedė jį į spąstus, kuriuose jis praleido 127 valandas. Be maisto, vandens ir vilties ištrūkti. Alpinistas nieko neperspėjo apie tai, kur jis ketina vykti. 127 valandos – tai beveik 6 dienos. Mažai kam būtų pavykę padaryti tai, ką padarė Aronas, kad ištrūktų iš spąstų.

Pianistas / The Pianist (2002)

Filmas sukurtas pagal Władysławo Szpilmano, vieno iš geriausių ketvirtojo praėjusio amžiaus dešimtmečio Lenkijos pianistų, autobiografiją. Kūrybinės asmenybės, visiškai nepasiruošusios sunkiems likimo išbandymams, pakliuvo į Antrojo pasaulio karo mėsmalę, ir buvo suniokotos.

Mergina su trūkumais / Girl, Interrupted (1999)

Po bandymo nusižudyti aštuoniolikmetei Susannai Kaysen buvo nustatytas „ribinis asmenybės sutrikimas“ ir ji buvo uždaryta į psichiatrijos ligoninę. Ten ji susidraugavo su Lisa – mergina, linkusia į nemotyvuotą agresiją ir sociopatiją. Ši pažintis privertė Susanną iš naujo įvertinti savo santykį su gyvenimu. Filme įvykiai rutuliojasi gana greit, o reali Susanna gydymo įstaigoje praleido beveik dvejus metus.

Šindlerio sąrašas / Schindler's List (1993)

Filmas paremtas Thomaso Keneally romanu „Šindlerio arka“, o romanas – realia vokiečių pramonininko Oscaro Schindlerio, kuris buvo nacių partijos narys ir „tikras arijus“, istorija. 1942 metais šis žmogus staiga praregėjo ir suprato, kas iš tiesų yra nacių režimas. Per holokaustą jis išgelbėjo 1200 žydų, rizikuodamas būti išaiškintas.

ESI MAČIUSI GERĄ, REALIAIS ĮVYKIAIS PAREMTĄ FILMĄ? PAREKOMENDUOK MUM ŽEMIAU ESANČIOJE KOMENTARŲ SKILTYJE.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis