Kelias nuo mergaitės iki moters

Kurdama nuotraukų ciklą „Wild Born“ fotografė Allegra Alli praleido 4 metus atokiausiuose pasaulio kampeliuose, stebėdama tikrąjį genčių gyvenimą. Šios nuotraukos skirtos šiaurinėje Namibijos dalyje esančios Himba genties moterims. Nuotraukomis Allegra stengėsi perteikti tradicinius kelius ir šventus ritualus, gaubiančius kiekvienos moters svarbiausias akimirkas - nėštumą, gimdymą ir virsmą moterimi.


A post shared by Wild Born Project (@wildbornproject) on Jan 16, 2016 at 12:09am PST


Anot fotografės, moters vaidmuo šioje gentyje itin svarbus. Kol vyrai dirba (netgi palikdami savo gentį ir išvažiuodami į miestą), jų seserys, žmonos ir moterys lieka auginti vaikų ir rūpinasi kasdiene buitimi. Moterys čia - tradicijų puoselėtojos ir saugotojos. Fiksuodama kasdienes šių moterų gyvenimo akimirkas, fotografė kelia klausimą: ar gali derėti tradicinis ir šiuolaikinis gyvenimo būdas? Ar Vakarų kultūros vėjai gali pagelbėti šioms moterims, nesunaikindami jų tapatybės ir vertybių? O galbūt mums patiems verta atsigręžti atgalios ir bent šiek tiek atsiriboti nuo nesustabdomo gyvenimo tempo. Siūlome bent akies krašteliu pažvelgti į šios genties moterų kasdienybę.

Pagal tradicijas, mažos Himba genties mergaitės pina plaukus į dvi kasytes galvos priekyje. Kuomet mergaitė sulauks lytinės brandos, jos plaukai bus sušukuoti atgalios, supinti į kelias sruogas ir sutepti riebalų bei ochros (pigmentas) mišiniu.


A post shared by Alegra Ally Explorer (@alegraally) on Jan 10, 2016 at 10:27pm PST


Šį mišinį moterys kasdien naudoja ne tik plaukams, bet ir odai. Šioje sausringoje vietovėje, kurioje nuolatos jaučiamas vandens stygius, moterys retai turi galimybę nusiprausti, o tokia pačių pasigaminta kaukė padeda apsaugoti plaukus ir odą bei sumažina nemalonius kvapus.


A post shared by Alegra Ally Explorer (@alegraally) on Jan 3, 2016 at 4:11pm PST


Genties moterų drabužiai pasiūti iš ožkų odos. Šis gyvūnas čia labai svarbus - vietiniai geria ožkų pieną, siuvasi iš odos drabužius bei aksesuarus ir valgo ožkų mėsą.


A post shared by Alegra Ally Explorer (@alegraally) on May 4, 2017 at 5:47am PDT


Poilsis tradicinėje molio trobelėje po ožkų melžimo ir vandens surinkimo.


A post shared by Wild Born Project (@wildbornproject) on Jan 3, 2016 at 5:09pm PST


Genties moterys susirenka ypatingai ceremonijai, kuomet vienai iš jaunųjų genties merginų prasideda pirmosios mėnesinės. Ceremonijos metu jos degina skirtingas šaknis ir žoleles, taip sukurdamos aromatingus dūmus, turinčius iškvėpinti kūnus. Lytinės brandos sulaukusioms merginoms ant galvos uždedama odinė karūna. Dabar visi genties nariai žinos, kad ši mergina pasiruošusi suaugusiųjų gyvenimui.


A post shared by Wild Born Project (@wildbornproject) on Apr 27, 2017 at 7:29pm PDT


Odinės apyrankės puošia genties moterų kojas ir saugo nuo nuodingų gyvių įkandimų. Kuomet miršta merginos motina, kairės kojos apyrankė nuimama metams laiko, taip išreiškiant gedulą.


A post shared by Wild Born Project (@wildbornproject) on Jan 13, 2016 at 7:13pm PST


Intymi akimirka po gimdymo


A post shared by Wild Born Project (@wildbornproject) on May 14, 2016 at 5:31pm PDT


Himba gentyje vyrauja poligamijos tradicijos, todėl vienas vyras gali turėti ir kelias žmonas.


A post shared by Wild Born Project (@wildbornproject) on Aug 12, 2016 at 8:53am PDT


Daugiau apie šį kvapą gniaužiantį projektą gali sužinoti wildbornproject.com svetainėje

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis