Neišmesk senų arbatos pakelių: 8 genialūs būdai, kaip juos vėl panaudoti

Jei arbatą geri iš pakelių, panaudojusi išmesti jų neskubėk!

Valyk stiklus. Pavasarį, kai ateina didysis namų tvarkymo metas, šis patarimas tau tikrai pravers. Užvirink vandenį, pamerk į jį jau panaudotus arbatos pakelius ir skysčiui šiek tiek atvėsus perpilk į purkštuvą. Apipurkšk nešvarų stiklą ir nuvalyk sausa šluoste, neturinčia pūkelių.


Apsaugok metalinius indus nuo rūdžių. Namuose turimus metalinius indus pavalyk sudrėkintu panaudotu arbatos pakeliu. Taninai, esantys arbatoje, apsaugos indus nuo oksidacijos, neleis rūdims susidaryti.


Padėk savo augalams. Arbata labai naudinga tiek kambariniams, tiek lauko augalams. Silpnas arbatos tirpalas saugo nuo grybelinių infekcijų, o sausa arbata veikia tarsi azoto trąšos. Be to, arbatos pakeliai gali pasitarnauti kaip drenažas vazonuose: kelis pakelius įdėk vazono apačioje – žemės pro vazono apačią nebyrės, o vanduo galės laisvai ištekėti.


Suminkštink mėsą. Prieš kepant mėsą pasigamink arbatos marinatą, kuris mėsos gabaliukus suminkštins taip, kad iškepus ji tiesiog tirps burnoje. Arbata turi būti silpna (tad idealiai tiks kartą jau panaudoti arbatos pakeliai), sumaišyta su vandeniu arba šlakeliu vyno. Marinuok bent kelias valandas - mėsa ne tik suminkštės, bet ir sugers malonų arbatos aromatą.


Valyk medinius paviršius. Tiks ne tik medinėms spintelėms, bet ir grindims! Arbata puikiai pašalina susikaupusius nešvarumus, suteikia medžio paviršiui blizgesio.


Pašalink nemalonius batų kvapus. Sausus panaudotos arbatos pakelius įdėk į batų vidų ir palik per naktį. Kvapai bus panaikinti, o tuo pačiu arbata sugers ir susikaupusį drėgmės perteklių.


Drėkink plaukus. Kosmetikos prekių parduotuvėse rasi daugybė plaukų priežiūros produktų su arbata. Kam išlaidauti, jeigu arbatos tikrai turi ir namuose. Tad pasiruošk iš anksto: panaudotus arbatos pakelius dar kartą užpilk verdančiu vandeniu ir palik atvėsti. Išsiplovusi galvą įprastu šampūnų papildomai praskalauk plaukus pasiruoštu arbatos nuoviru - plaukai bus sudrėkinti, ypatingai švelnūs ir žvilgantys.


Atsikratyk nepageidaujamų gyvių namuose. Vorai, kandžiai ir įvairios muselės nemėgsta arbatos kvapo, tad jeigu nori šių gyvių atsikratyti - įvairiose vietose prislapstyk panaudotos arbatos pakelių.


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis