5 priežastys, kodėl tavo kūnas nuolatos tinsta nuo skysčių pertekliaus

Vanduo organizmui būtinas - tą žinome visos. Tačiau kuomet kūnas pradeda kaupti papildomus skysčius, susiduriame su nelabai maloniomis pasekmėmis - visų pirma, nuolatiniu kūno patinimu ir diskomfortu.

5 priežastys, kodėl organizmas kaupia skysčius


Druskos perteklius


Druska - svarbi medžiaga tavo kasdienėje mityboje, tačiau jos tavo organizmui reikia visai nedaug. Įprastai kur kas mažiau, nei dažniausiai gauname su maistu. Druska traukia ir sulaiko skysčius, tad jei suvalgei kiek daugiau sūraus maisto, labai tikėtina, kad kitą rytą prabusi patinusi ir galimai priaugusi kelis kilogramus. Nepergyvenk, tai tik susikaupę skysčiai, kurie netrukus pasišalins.


Ką daryti? Jei esi pratusi valgyti sūrų maistą, tačiau su tokiomis pasekmėmis taikstytis nenori, ieškok alternatyvų. Pabandyk druską pakeisti įvairiais prieskoniais - kmynais, krapais, česnaku, imbieru, svogūnu, pipirais ir t.t.


Hormonų svyravimai


Skysčių įsisavinimo ir pašalinimo iš organizmo procese svarbus vaidmuo atitenka estrogenams ir progesteronams. Kartais skysčiai organizme pradeda kauptis dėl padidėjusio estrogeno kiekio arba sumažėjusio progesterono.


Ką daryti? Visų pirma pabandyk susitvarkyti mitybą - atkreipk dėmesį į produktus, kurie sukelia pilvo pūtimą. Jeigu atsisakius tokių produktų situacija nepagerėja, verta pagalvoti apie apsilankymą pas specialistus ir hormonų tyrimą.


Per ilgas sėdėjimas ar stovėjimas


Skysčiai organizme taip pat gali kauptis dėl įpročio per ilgai užsisėdėti vienoje vietoje arba priešingai - nuo pernelyg ilgo stovėjimo. Jei priežastis būtent ši, kūno patinimą dažniausiai lydi ir kojų skausmai.


Ką daryti? Jei dirbi sėdimą darbą, bent kartą per valandą atsistok nuo kėdės ir prasivaikščiok. Taip pat labai svarbu atprasti kryžiuoti kojas sėdint - taip sutrikdai kraujo apytaką organizme. Jei tavo darbas stovimas - bent retkarčiais turi leisti savo kojoms pailsėti. Ypatingai daug dėmesio joms skirk grįžusi į namus. Pamirkyk vonelėje, švelniai pamasažuok pėdas ir blauzdas, padėk raumenims atsipalaiduoti.


Kai kurie vaistai


Jei vartoji kokius nors vaistus, perskaityk, kokių šalutinių poveikių jie turi. Labai tikėtina, kad skysčių kaupimas yra vartojamų vaistų pasekmė - tai būdinga antidepresantams, vaistams nuo spaudimo ir daugybei kitų receptinių preparatų.


Ką daryti? Šiuo atveju nelieka nieko kito, tik pasitarti su vaistus tau išrašiusi gydytoju. Galbūt yra alternatyvių variantų, kurie nesukelia tokio pašalinio poveikio.


Širdies ligos


Turintys širdies veiklos sutrikimų gana dažnai skundžiasi patinimais galūnių bei pilvo srityse. Širdis tavo kūne atlieka pagrindinę kraujo varinėjimo funkciją, tad širdies veiklos sutrikimai gali pasireikšti pačiais įvairiausiais simptomais - kintančiu spaudimu, galvos skausmais, silpnumu ir t.t.


Ką daryti? Nereikia bijoti kreiptis į gydytojus. Papildoma apžiūra dar niekam nepakenkė, tad jei visas kitas galimas priežastis jau atmetei, nerizikuok savo sveikata ir pasitikrink.  

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis