10 priežasčių, kodėl verta katę įsileisti į lovą (1)

Sakoma, katės turi labai stiprius instinktus ir puikiai jaučia teigiamas ir neigiamas energijas. Jei katė nuolatos miega vienoje vietoje - statykite ten lovą ir tikrai neprašausite! O ar įsileisti į tą lovą savo katę... Spręsti tik jums, bet keletas „už“ tikrai yra.

1. Murkimas nuramina, sumažina įtampą ir juntamą stresą.

2. Sunkiomis akimirkomis katinai padeda susidoroti su neigiamomis emocijomis. Beje, vieno tyrimo metu buvo įrodyta, kad katinai - nuostabūs klausytojai!

3. 10 metų trukęs Minesoto universiteto tyrimas parodė, kad kačių laikymas namuose 40 proc. sumažina infarkto ir insulto riziką,

4. Įdomu tai, kad kačių šeimininkai išsiskiria savo intelektualumu.

5. Australijos mokslininkai nustatė, kad katės turėjimas sukelia panašią emociją, kaip romantiški santykiai su partneriu. Šie gyvūnai tikrai žino, kas yra švelnumas!

6. Pasirodo, katės geriau nei kiti gyvūnai skenuoja žmones ir atsirenka, kuo galima pasitikėti. Anot tyrėjų, žmonės, kuriuos myli katės - kuklūs intravertai.


7. Netikėti rezultatai paaiškėjo atliekant miego tyrimą: tyrimo dalyvės geriau išsimiegojo, kai ant gretimos pagalvės gulėjo katė! Moksliniais tyrimais nustatyta, kad žmonės, leidžiantys katėms miegoti savo lovoje, niekada nekenčia nuo nemigos.

8. Vaikai, kurie nuo mažens augo namuose su katėmis, turi tvirtesnę imuninę sistemą ir yra mažiau linkę į alergijas.

9. Felinologai tikina, jog katinai turi nepaaiškinamą gydymo galią: jeigu šeimininkui skauda kurią nors kūno vietą, katinas atsiguls ant jos ir murks.

10. Kačių glostymas padidina oksitocino (meilės, prisirišimo ir ištikimybės hormono) bei endorfinų (skausmo malšintojų bei laimės hormonų) kiekį glostytojo organizme.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis