Nepasisekė... Jie galėjo tapti milijonieriais, tačiau praleido progą

Šiuolaikinių technologijų industrijoje gausu istorijų apie žmones, atradusius savo aukso gyslą ir iš to sugebėjusius susikrauti pasakiškus turtus. Tačiau kur kas daugiau tokių, kurie praleido galimybę pralobti. Tiesa, nemaža dalis tų žmonių vis tiek praturtėjo!

Nolanas Bushnellis galėjo tapti trečdalio kompanijos Apple dalininku

Atari kompanijos įkūrėjas Nolanas Bushnellis atsisakė investuoti 50 000 $ į startinį Apple kompanijos kapitalą, nors tokią galimybę turėjo. Dirbdamas Atari kompanijoje, Bushnellis buvo vienu iš pirmųjų Stevo Jobso bosų. Jeigu tuomet Bushnellis būtų sutikęs investuoti, tai būtų tapęs trečdalio kompanijos Apple kapitalo savininku, o šiandien kompanija vertinama apie 480 milijardų dolerių.

Ronaldas Wayne`as šiai dienai galėjo turėti 40 milijardų vertės turto

Ronaldas Wayne`as, trečias kompanijos Apple įkūrėjas, savo 10-procentinę dalį pardavė už 800 dolerių praėjus vos dviem savaitėm nuo projekto starto. Kiek vėliau jis gavo 1500 dolerių už tai, kad atsisako visų dalininko teisių. Jeigu tada jis nebūtų atsisakęs savo dalies, tai šiandien ji jau būtų vertinama 40 milijardų dolerių.

HP vadovybė Steve`ui Wozniakui neigiamą atsakymą davė penkis kartus

Dar 1970 metais Steve`as Wozniakas dirbdamas Hewlett-Packard, projektavo inžinerines skaičiavimo mašinėles. Laisvalaikiu jis sukūrė kompiuterį, kuris vėliau buvo pavadintas PK Apple I. Penkis kartus Wozniakas prašė HP vadovybės, kad kompanija pradėtų jo personalinio kompiuterio gamybą. Jam buvo atsakyta „Ne“. Todėl jis išėjo iš HP ir kartu su savo draugu Steve Jobsu įkūrė Apple kompaniją. Nemenkas nuostolos HP kompanijos vadovui...

Joe Green paklausė savo tėvo patarimo ir pasakė „Ne“ Facebookui

Marko Zuckerbergo universiteto laiko draugas ir kambariokas vardu Joe Green atsisakė dalyvauti Facebook kūrime. Studijuodami Harvarde, abu vaikinai sukūrė portalą Facemash, dėl kurio prasidėjo problemos su universiteto vadovybe. Kai Zuckerbergas paprašė Greeno prisidėti prie Facebooko kūrimo, jo tėtis atkalbėjo pastarąjį imtis antrojo projekto vystymo kartu su Marku.
Jeigu Greenas tada būtų įsiliejęs į kompaniją, galėjo gauti iki penkių procentų akcijų, kurių vertė šiai dienai sudarytų apie septynis milijardus dolerių.

Rizikos kapitalo įmonė Battery Ventures atsisakė finansuoti Facebook

Facebookas gimė Marko Zuckerbergo Harvardo bendrabučio kambarėlyje. Ir galbūt jis būtų galėjęs pasilikti Bostone, jeigu Battery Venture (rizikos kapitalo firma, dirbanti jo teritorijoje) 2004 metais nebūtų atsisakiusi derybų su Zuckerbergu. Battery Ventures partneris Scottas Tabini, kuris dalyvavo susitikime, vėliau Facebooką pavadino „stambiausia visų laikų žuvimi, kuri nuo jų nuplaukė“.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis