Karališki nesusipratimai: 8 incidentai, nutikę monarchams

Karalių gyvenimas yra griežtai reglamentuotas, ir kiekviena jų diena skirta valdyti šalį ir rūpintis visuotiniu gėriu. Tačiau į istorijos puslapius sugula ne tik svarbūs įvykiai, nutikę monarchų valdymo laikotarpiu, bet ir kuriozinės situacijos, kurios jiems nutiko.

Karolis XIV Jonas – Švedijos ir Norvegijos karalius

Švedijos ir Norvegijos karalius Karolis XIV Jonas niekada prie savo pavaldinių nenusivilkdavo marškinių. Tik po jo mirties paaiškėjo, kodėl jis taip darė. Ant monarcho krūtinės buvo tatuiruotė: „Mirtis karaliams!“

Pasirodo, iki įžengiant į sostą, Karolis XIV Juhanas vadinosi Jeanu Baptiste‘u Jules‘u Bernadotte‘u, jis buvo Prancūzijos maršalas Napoleono Bonaparto kariuomenėje. Per Didžiąją revoliuciją jis išsitatuiravo „Mirtis karaliams!“, nes tada jis nė baisiausiame košmare negalėjo įsivaizduoti, kad pats taps karaliumi.

Petras I – Rusijos imperatorius

Petras I domėjosi ne tik laivų statyba, bet ir medicina. Jam patikdavo tyrinėti kūnus, rauti dantis. Imperatorius visur ir visada nešiodavosi reples dantims rauti. Apie tai žinojo jo kamerdineris Polubojarovas.

Kartą dvariškis labai liūdnu veidu ėmė šmėžuoti prieš valdovą. Kai Petras I paklausė, kas nutiko, kamerdineris atsakė, kad jo žmonai labai skauda dantį. Ilgai negalvojęs Petras I nuskubėjo pas Polubojarovo sutuoktinę. Visi moters dantys buvo sveiki, bet ji neišdrįso nieko pasakyti imperatoriui. Šis labai greit išrovė dantį, kurį jam parodė kamerdineris, ir grįžo atgal į rūmus. Po kelių dienų Petras I sužinojo, kad moteriškei neskaudėjo dantų, tiesiog sutuoktinis nusprendė ją tokiu būdu nubausti už neištikimybę. Valdovas ne juokais supyko ir primušė kamerdinerį lazda.

Ranavalona I – Madagaskaro karalienė

Moters iš prastuomenės, sėkmingo atsitiktinumo dėka tapusios Madagaskaro karaliene, valdymas salos gyventojams neatnešė laimės. Ranavalona I už savo kraugeriškumą ir žiaurumą buvo vadinama „pasiutusia karaliene“. Pasitaikydavo atvejų, kai Ravanaluna I-oji bausdavo savo dvariškius mirtimi už tai, kad jie rodydavosi jai sapne.

Frydrichas II – Prūsijos karalius

Kartą Prūsijos karalius Frydrichas II, taip pat žinomas kaip Frydrichas Didysis, išvyko inspektuoti Berlyno kalėjimo. Jis klausinėjo kalinių, dėl kokių priežasčių jie atsidūrė už grotų. Visi kaip vienas dievagojosi, kad niekuo nenusikalto ir į kalėjimą pakliuvo atsitiktinai. Tik vienas prisipažino, kad sėdi už apiplėšimą. Karalius turėjo gerą humoro jausmą ir įsakė išsiųsti sąžiningą nusikaltėlį už kalėjimo vartų, pridūręs: „Išmeskite iš čia šitą plėšiką, kad jis nepadarytų blogos įtakos čia susirinkusiems padoriems žmonėms.“

Mariana Austre – Ispanijos karalienė

Monarchams neretai tekdavo patiems kentėti dėl etiketo, kuris kartais primindavo absurdą. Kai Mariana Austre vyko pas savo būsimą vyrą, Ispanijos karalių Pilypą IV, viename iš miestų dovanų jai buvo įteiktos šilkinės kojinės. Ją lydėjęs dvariškis iškart išmetė kojines, pareiškęs: „Karalienė neturi kojų.“ Jaunoji Mariana nualpo, pagalvojusi, kad Ispanijos karaliaus rūmuose jai bus nupjautos kojos.

Marija Luiza Orleanietė – Ispanijos karalienė

Kito Ispanijos karaliaus, Karolio II-jo žmona Marija Luiza Orleanietė taip pat tapo etiketo auka. Kartą jos arklys pasibaidė, o karalienės koja buvo įstrigusi balnakilpėje. Daug kas matė, kaip žirgas velka Mariją Luizą žeme, bet niekas neišdrįso prie jos prisiliesti, nes tai griežčiausiai draudė taisyklės. Laimei, du dvariškiai nusprendė padėti karalienei, bet ją išgelbėję jie iškart išvyko iš šalies, bijodami mirties bausmės.

Sunandha Kumariratana – Siamo karaliaus žmona

Siamo karaliaus žmonai Sunandhai Kumariratanai viskas baigėsi daug liūdniau. 1880 m. karalienei beplaukiojant upėje, valtis, kurioje sėdėjo ji su naujagime dukra, apsivertė, ir jos abi ėmė skęsti. Visa tai stebėjo minia dvariškių, bet niekas neištiesė karalienei pagalbos rankos, nes ją liesti buvo griežčiausiai uždrausta. Galiausiai ir karalienė, ir jos dukra nuskendo.

Velso princas Charlesas

Kartą viename iš Didžiosios Britanijos laikraščių buvo išspausdintas skelbimas: „Ieškau darbo. Baigiau Kembridžo universitetą, turiu daug ryšių, daug keliavau po pasaulį, turiu lyderio savybių. Tarnavau laivyne ir aviacijoje. Esu našlys su dviem vaikais. Algos dydis nesvarbus.“ Tokį skelbimą pateikė Velso princas. Charlesas nežinojo, kur nukreipti savo energiją, nes princai oficialiai nedirba.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis