6 realiais įvykiais paremti filmai, kuriuos verta pamatyti

Laumės Vaikas / Changeling (2008)

1928 metais Los Andžele buvo pagrobta ir nužudyta nemažai berniukų. Tarp jų ir devynerių metų Walteris, Christine‘os Collins sūnus. Šis pagrobimas naudojamas kaip įrodymas, kad vietos policija yra neveikli ir korumpuota. Po kelių mėnesių policija praneša Christine‘ai, kad jos sūnus rastas gyvas ir greitai bus sugrąžintas motinai. Bėda ta, kad tai ne Walteris, o visai kitas vaikas. Christine‘ą puikiai suvaidino Angelina Jolie, bet, atrodo, šis darbas jai daug kainavo. Šia baisia istorija nesinori tikėti. Tačiau ji nutiko iš tikrųjų.Vaikinai Neverkia / Boys Don't Cry (1999)


Brandonas Teena – transseksualas, kurio istorija atskleidė prievartos, kurią patiria seksualinės mažumos, problemą. Teena Renae Brandon gimė moterimi, bet sulaukusi dvidešimties metų galutinai priėmė savo tikrąją lytį, pasikeitė pasą ir tapo Brandonu Teena. Jis svajojo pasidaryti operaciją, o iki to laiko ilgai apsimetinėjo vyru, imdamasis įvairiausių gudrybių. Deja, iki operacijos Brandonas neišgyveno. Du jo pažįstami išsiaiškino, kad jis – persirengusi moteris, ir žiauriai jį išprievartavo. Brandonas pateikė pareiškimą policijai, bet šerifas atsisakė jį priimti. Tai sužinojo nusikaltėliai, ir Brandonas buvo žiauriai nužudytas. .Palikti sniegynuose / Eight Below (2006)


Siužetas paremtas realia istorija, kuri nutiko 1958 Japonijos ekspedicijai Antarktidoje. Dėl staigiai pablogėjusių oro sąlygų, grupė buvo priversta skubiai evakuotis, tačiau kinkomų haskių veislės šunų, kurie buvo naudojami ekspedicijose, neįmanoma buvo pasiimti, ir jie liko bazėje žiemos laikotarpiui. Negana to, šunų net nespėjo atrišti. Septyni iš jų sušalo būdami pririšti, dar aštuoniems pavyko išsilaisvinti ir kažkaip išgyventi atšiaurios Antarkties žiemos sąlygomis. Žmonės grįžo tik po vienuolikos mėnesių – kad galėtų bent palaidoti gyvūnus. Ir netikėtai pamatė, kad kai kuriems jų pavyko išgyventi. Ši istorija skirta stiprių nervų žiūrovams.Triušių aptvaras / Rabbit-Proof Fence (2002)


Praėjusio amžiaus pradžioje Australijoje iškilo klausimas, kaip „prijaukinti“ vietinius aborigenus. Dar viena istorija apie tai, kaip baltieji žmonės norėjo primesti vietiniams savo požiūrį į civilizaciją. Realybėje, žinoma, buvo tikimasi vietos gyventojus paversti vergais, pridengus šį tikslą skambiu pavadinimu „išsilavinę tarnai“. Aborigenų vaikams buvo atidarytos mokyklos, labiau primenančios kalėjimo tipo internatus. Į vieną iš tokių mokyklų ir pakliuvo Molly, Daisy ir jų pusseserė Tracy. Vyriausiai iš jų keturiolika, vidurinei – dešimt, o mažajai – aštuoneri. Nelaisvėje mergaitės ilgai neištveria, pabėga iš internato ir atsiduria visiškai vienos dykumoje. Kelionėje namo jų vienintelis orientyras yra tvora nuo triušių. Juosta nufilmuota pagal Doris Pilkington romaną. Šių mergaičių istorija tikra: viena iš jų buvo Doris motina.Prabudimai / Awakenings (1990)

Filmas paremtas realiais 1969-1970 m. įvykiais, nutikusiais neurologui Oliveriui Sacksui, kuris vėliau parašė apie tai memuarus. Pas šį gydytoją pakliuvo dvylika pacientų, išgyvenusių po letarginio encefalito epidemijos. Šie žmonės negali kalbėti ir judėti, juos apėmęs tarsi katatoninis sindromas. Gydytojas pradeda eksperimentus, ir po kurio laiko jam pavyksta vieną pacientą atgaivinti.Pragaras rojuje / The Impossible (2012)

Filmas – katastrofa apie Indijos vandenyne 2004 metais įvykusį žemės drebėjimą. Maria Belon Alvarez ilsėjosi Tailande su vyru ir trimis sūnumis būtent tuo metu, kai įvyko kataklizmas, kuris nusinešė daugiausiai aukų visoje šiuolaikinėje istorijoje. Neįtikėtina, bet Marios šeima išgyveno per baisų cunamį, ir po to jiems pavyko rasti vieniems kitus. Maria dalyvavo kuriant filmą, ir išsireikalavo, kad pagrindinį vaidmenį suvaidintų Naomi Watts.Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis