Trumpas IQ testas: pasitikrink, ar įveiksi mūsų užduotis

Kaip sureaguotum, jeigu pokalbio dėl darbo metu potencialus tavo darbdavys pradėtų klausinėti kiek neįprastų dalykų, niekaip nesusijusių su tavo patirtimi ar asmeninėmis savybėmis?

Didžiosiose Japonijos kompanijose galimiems kandidatams neretai tenka spręsti loginius testus. Ko juose klausiama? Siūlome paskaityti ir pabandyti atsakyti. Teisingus atsakymus rasi pelyte pažymėjusi baltą plotą po klausimu.

Restorane vienas klientas pasiskundė padavėjui, kad jo kavoje plaukioja musė. Padavėjas paėmė seną puodelį ir atnešė naują. Klientas paragavo kavos ir iš karto pareiškė, kad tai ta pati kava, tiesiog iš jos ištraukta musė. Kaip jis tai suprato?

Atsakymas: į senąjį puodelį klientas jau buvo įsipylęs cukraus. O naujai atnešta kava jau buvo pasaldinta.

Vienas mokslininkas paskaičiavo, kad per visą dieną dvi jo žirgo kojos nužingsniavo 18 kilometrų, o kitos dvi kojos – 19 kilometrų. Kaip tai įmanoma?

Atsakymas: žirgas ėjo ratu.

Jonas tris dienas praleido ligoninėje. Jis nesirgo ir nesusižeidė, tačiau išrašant iš ligoninės, Joną teko nešti. Kodėl?

Atsakymas: prieš tris dienas Jonas šioje ligoninėje gimė.

Rankose tu laikai du įprastus kiaušinius. Vieną laikai rankoje nejudindama, o kitu užsimoji ir trenki per pirmąjį kiaušinį. Abu kiaušiniai susiliečia tomis pačiomis vietomis, pavyzdžiui, viršūnėlėmis. Kuris kiaušinis įtrūks: tas, kurio nejudinai ar tas, kuriuo trenkei?

Atsakymas: abu kiaušiniai turi vienodus šansus suskilti.

Drakonas turi 3 galvas ir 3 uodegas. Vienu kirčiu galima nukirsti: arba 1 galvą, arba 1 uodegą, arba 2 galvas, arba 2 uodegas. Jei nukirsi 1 uodegą – jos vietoje ataugs 2 uodegos. Jei nukirsi 2 – ataugs 1 galva. Jei nukirsi 1 galvą – ataugs 1 nauja galva. Jei nukirsi 2 galvas – niekas neataugs. Turi tik 9 kirčius. Kaip įveikti drakoną?

Atsakymas: reikia 3 kartus nukirsti po vieną uodegą, tuomet 3 kartus po dvi uodegas ir 3 kartus po dvi galvas.

Dažniausiai gatvėse sėdintys batų valytojai siūlo savo paslaugas visiškai nemokamai. Tačiau klientai patys jiems sumoka pinigus. Kodėl?

Atsakymas: nemokamai nuvalomas tik vienas batas, todėl klientai susimoka, kad abu batai atrodytų vienodai.

Prancūzai sugalvojo, kaip greitai mobilizuoti kareivius karo atveju. Kad įgyvendintų šį planą, jiems reikėjo paaukoti vieną žmogų. Kuris tai žmogus?

Atsakymas: paskutinis, kuris ateis.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis