Pažvelk į savo papuošalus - galbūt nežinojai, kad nešioji meilės ar laimės akmenį

Senovės egiptiečiai, graikai, romėnai, kinai, majai ir inkai įvairiems skausmams malšinti, tikslui pasiekti ar nuo blogos akies apsiginti naudojo tauruosius mineralus. Pagonis lietuvius nuo negandų saugojo gintaro amuletai.

Anuomet mineralų energijos stiprumo išmatuoti nebuvo įmanoma, tad kiekvienas pats rinkdavosi, ko jam reikia. Šiais laikais mineralų poveikį tiria mokslininkai, — pavyzdžiui, grupei įvairaus amžiaus bei socialinių sluoksnių žmonių išdalija vienos kurios rūšies akmenis ir stebi, kaip eksperimento dalyvius šie veiks nešiojami arba dedami ant kūno.


Mineralai tinka naudoti norint pasisemti jėgų, nusiraminti, pagerinti būsto aurą. Interjerui skirti akmenys sukuria jaukią atmosferą ir saugo namus. Šie mineralai, skleidžiantys ne itin stiprią energiją, gali būti puiki dovana.


Artimam žmogui geriau rinkti tokį akmenį, kuris sustiprintų jo gerąsias savybes arba padėtų atsikratyti ydų. Kai kuriuos mineralus, R.Čirbos teigimu, geriau gauti dovanų nei pirkti pačiam. Pavyzdžiui, deimantas skleidžia labai stiprią energiją. Jei dovanoji jį iš širdies, žmogus greitai pajus jo teigiamą poveikį.


Itin atsargiai reikia būti su vadinamaisiais stipriais akmenimis, pavyzdžiui, topazu. Šio mineralo skleidžiama energija gali neigiamai veikti psichiką. Dalis akmenų tinkami tik sulaukus tam tikro amžiaus. Tai priklauso ne tik nuo jų energetinio stiprumo, bet ir nuo žmogaus poreikio: savaime suprantama, kad mineralai, kurie gydo pusamžiam žmogui būdingas ligas, vaikams ir jaunuoliams neturės jokio poveikio.


Be to, skiriami vyriški ir moteriški akmenys. Štai karneolis stiprina moteriškumo pradą, taigi jis labiau ir tiks dailiajai lyčiai.


Svarbi ir mineralo forma. Pavyzdžiui, piramidės formos akmuo energiją sustiprina, o aptakios rutulio formos — sušvelnina. Ieškoti akmens pagal Zodiako ženklą neverta — tokį skirstymą R.Čirba vadina žaidimu: “Zodiako ženklas — tik etiketė. Mineralą reikia rinkti ne ženklui, o žmogui. Kita vertus, į konkrečią gimimo datą atsižvelgti gal ir vertėtų”.


Vieni žmonės akmens energiją pajunta vos jį palietę, kiti “jaukinasi” kelias savaites. Jei turi puikią intuiciją, gali ir be specialisto pagalbos pajusti, kokio akmens tau reikia ir kaip jį naudoti — nešioti kaip papuošalą ar tik retkarčiais palaikyti rankoje. Tačiau jei nori sulaukti geriausio rezultato, verčiau pasikonsultuok su mineralų savybes išmanančiu žmogumi.


Trumpas vadovas, kuris padės tau būti sveikai ir rasti kelią į laimę.


Rožinis kvarcas

Meilės akmuo. Teikia švelnumo, pasitikėjimo bei kūrybingumo, padeda atsikratyti baimės ir įtampos, stiprina širdį, teigiamai veikia kraujotaką. Gelbsti nuo nemigos — pakanka jį palaikyti rankoje 10—20 minučių, o paskui pasidėti prie lovos. Galima nešioti ant kaklo ar rankos.


Rodochrozitas

Nešiojamas ant krūtinės, padeda išmokti mylėti, o padėtas po pagalve saugo nuo įvairių baimių. Stiprina širdį, saugo odą. Rekomenduotinas frigidiškoms ir nevaisingoms moterims.


Agatas

Ramina agresiją, teikia tvirtumo, padeda saugoti santuokinę ištikimybę, malšina troškulį, gerina regėjimą (akims pavargus patariama 10 minučių ant jų palaikyti agato plokšteles). Rekomenduotinas nėščiosioms. Moterims, kurios abejoja savo moteriškumu, gali padėti baltasis agatas.


Fluoritas

Praskaidrina nuotaiką, padeda atsikratyti galvos skausmo, migrenos ir minčių apie savižudybę. Pajutus stresą patariama palaikyti akmenuką delne. Fluoritas skatina sukaupti dėmesį, todėl rekomenduojamas protinį darbą dirbantiems žmonėms.


Citrinas

Padeda susikaupti, atsikratyti nerimo bei depresijos, stiprina pasitikėjimą savimi. Citrinas — puikus pagalbininkas keliautojams ir daug bendraujantiems žmonėms. Jis stiprina imuninę sistemą, gydo kvėpavimo takų ligas. Citrino ir ametisto eliksyras stimuliuoja plaukų augimą, naikina pleiskanas.


Ametistas

Taikos ir pusiausvyros akmuo. Sugeria pyktį, padeda kontroliuoti temperamentą, atsisakyti blogų įpročių, susikaupti. Po pagalve padėtas kristalas atsiunčia malonius sapnus. Susilpnėjus regėjimui, patartina bent 10—20 minučių pasigrožėti ametisto kristalu. Tinka interjerui papuošti.


Malachitas

Šis akmuo stipriai traukia kitų dėmesį, todėl jį patariama nešioti aktoriams ir kitiems su scena susijusiems žmonėms. Malachitas mažina kraujospūdį, gerina medžiagų apykaitą, skatina vaisingumą.


Lazuritas

Vienas stipriausių apsauginių akmenų. Teikia pasitikėjimo savimi, stiprina draugystę. Ypač tinka kamuojamiems akių, kepenų, kraujo ar kvėpavimo takų ligų.


Kalnų krištolas

Itin stiprus. Padeda susikaupti, stiprina atmintį. Malšina nugaros ir galvos skausmus, stiprina plaučius, taip pat išvalo būsto energetiką. Šalia lovos ar po pagalve pasidėjusi kalnų krištolo gabaliuką atsibusi puikiai pailsėjusi. Sudirgus patartina šį akmenuką kelias minutes palaikyti delne. Jei kilo problemų dėl regėjimo, rekomenduotina ant vidinių akių kampučių uždėti po akmenuką ir pagulėti 10—20 minučių.


Kalcitas

Padeda suvokti sudėtingų situacijų esmę. Prisimink šį mineralą, jei nori pakeisti save ir pradėti naują gyvenimą. Jis padeda atsisveikinti su senomis pažiūromis ir suformuoti naujas. Šis mineralas taip pat ramina virškinimo sistemą.


Chrizokola

Teikia gerumo, kantrybės, ramina nervus, slopina irzlumą ir liūdesį. Ypač rekomenduojamas moterims, mat stiprina motiniškumą, užuojautą, supratimą.


Larimaras (pektolitas)

Šis akmuo randamas tik Dominikoje ir siejamas su paslaptingąja Atlantida. Naudojamas didelių pokyčių metu, padeda išvengti nereikalingų emocijų. Be to, stiprina kaulus ir raumenis.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis