Sunku patikėti, tačiau senovėje nekaltybė buvo atimama būtent taip

Romėnėms prieš vestuves defloracija (nekaltybės atėmimas) būdavo atliekama iškilmingai rūmuose, o štai arabų moterims už nekaltybės praradimą iki vestuvių dar iki dabar gresia mirties bausmė. Patyrusios moteriškės nusidėjusioms iki vestuvių turėjo keletą patarimų, pavyzdžiui, pirmą vedybų naktį įdėti į makštį žuvies pūslę arba kempinėlę su krauju, taip apgaunant būsimą vyrą ir nuslepiant savo praeities nuodėmes. Siūlome paskaityti, kokie papročiai buvo gajūs skirtinguose pasaulio kampeliuose.

Senovės skandinavų gentyse gyvavo įdomus paprotys: sutemus prieš pirmąją vestuvinę naktį žynys išsivesdavo nekaltą merginą į mišką, uždegdavo laužą ir paaukodavo deivei Frėjai briedį arba šerną. Po to vykdavo ritualinė sueitis su mergina. Jei lytinio akto metu neplyšdavo mergystės plėvė ir nepasirodydavo kraujas, buvo manoma, kad auka nepriimta. Jeigu „aukojimo“ ritualas nepavykdavo ir antrąkart, žynys paskelbdavo, kad dievai merginos nepriėmė ir ji būdavo pasmerkiama amžinai vienatvei. Sužadėtuvės tokiu atveju būdavo nutraukiamos, o jaunikiui surasdavo naują nuotaką.

Egipte, Saudo Arabijoje ir daugelyje kitų musulmoniškų šalių buvo populiarus iškilmingo nekaltybės atėmimo paprotys – kai mergystės plėvė įplėšiama dešinės rankos smiliumi, apvyniotu baltu audiniu, kuris, žinoma, turi nusidažyti ryškiai raudona spalva.

Senovės Rusijos vestuvių apeigose buvo liaudies paprotys: pajaunys pirmąją vestuvių naktį likdavo kartu su jaunaisiais. Jei jaunikis nesusidorodavo su savo santuokinėmis pareigomis, pajaunys buvo įpareigotas jį pakeisti.

Šiaurės Slovakijoje, Bosnijoje ir Juodkalnijoje jaunajai simboliškai (o anksčiau ko gero ir iš tikrųjų) nekaltybę atimdavo jaunikio pabrolys, kuris buvo laikomas svarbiausiu vestuvėse.

Tibete imti į žmonas nekaltą merginą buvo laikoma prastu tonu. Jei gyvenvietėje sužinodavo apie šį faktą, porą galėdavo ir apskritai išvyti... Negana to, iki vestuvių merginai reikėdavo atsiduoti ne mažiau nei dvidešimčiai vyrų. Beje, Tibetas niekada nebuvo labai tankiai gyvenamas, todėl ši užduotis buvo nelengva. Vis dėlto pasakoti vyrui, kiek turėjo partnerių, buvo laikoma neetišku dalyku.

Okeanijoje tradiciškai jaunikis savo būsimą žmoną patikėdavo keliems draugams, kurie praleisdavo su ja kelias dienas toli nuo gyvenvietės, ir tik kai jie sugrįždavo, vykdavo vestuvių iškilmės.

Zakajų gentyje (Sumatros sala) atimti nekaltybę merginai turėdavo tėvas, kuriam padėdavo jos dėdės, tai yra, tėvo ir motinos broliai, nepriklausomai nuo amžiaus. Kartais prie būsimosios nuotakos lovos susirinkdavo iki 25 vyrų nuo 10 iki 70 metų.

Garsus kultūrologas Mircea Eliade knygoje „Šamanizmas: archajiškos ekstazės technikos“ pasakoja apie tai, kaip buvo atimama nekaltybė merginai, įšventinamai į šamanes: „Mergina nurengiama, paguldoma ant lovos, užklotos avikailiais ir apibarstytos kanelo lapais. Nuolat atliekami magiški judesiai. Po to virš jos pasilenkia moterys šamanės ir ima čiulpti jai krūtis, pilvą ir genitalijas su tokia jėga, kad jaunoji šamanė pasiekia ekstazę. Tuo pačiu ji netenka nekaltybės.“

Senovės Indijoje defloracijos procedūrą už pinigus atlikdavo žmonės, specialiai išmokyti šio „meistriškumo“. Sprendimą nuvesti merginą pas tokį specialistą priimdavo jos motina. Nekaltybė buvo atimama pasitelkus falo simbolį iš akmens, medžio ar kitos medžiagos. Po to merginai į makštį buvo įkišama speciali priemonė iš gydomųjų lapų, kuri užgydydavo ir sumažindavo nemalonius pojūčius. O kraują, kuris pasirodydavo defloracijos metu, tėvų sprendimu galima buvo surinkti ir panaudoti kaip magišką priemonę.

Parašyk Redakcijai

Čia pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų.

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis