5 užburiantys serialai, kuriuos verta pažiūrėti

Pastarieji keleri metai buvo neįtikėtinai dosnūs istorinių bei realiais faktais paremtų serialų gausa: tolimos šalys, užburiantys peizažai, nepakartojami kostiumai - maloniai praleisi laiką ir bent iš dalies prisiliesi prie istorijos.

Svetimšalė / Outlander (2014 - ...)

Visai atsitiktinai medicinos sesuo Kler persikelia laiku į 1743 metus. Mylintis vyras ir įprastas gyvenimas lieka nežinia kur, mat Kler nežino kaip čia pateko ir kaip jai sugrįžti atgal. Tenka prisitaikyti prie aplinkybių ir kurti naują gyvenimą. Kler išteka už škotų kario Džeimso, tačiau senojo gyvenimo nepamiršta. Serialas nominuotas 4 „Auksiniams gaubliams“ ir 3 „Emmy“ apdovanojimams.

Bordžijos / The Borgias (2011 ­- 2013)

Serialas pasakoja apie garsią Bordžijų šeimą, garsėjusią savo intrigomis kovoje dėl valdžios. Rodrigas Bordžia tampa popiežiumi, tačiau šventumu čia net nekvepia - viskas sukasi aplink politiką ir pinigus. Puiki aktorių komanda, įtraukiantis siužetas, puikios scenos - serialas turėtų patikti visiems istorinių dramų gerbėjams.

Karūna / The Crown (2016 - ...)

Serialas pasakoja karalienės Elžbietos II gyvenimo istoriją. Pirmojo sezono įvykiai prasideda 1947 metais, kuomet būsimoji karalienė išteka už savo mylimojo Filipo. Vos po kelerių metų miršta karalius Georgas VI ir jaunai mergina tenka iššūkis valdyti šalį. Kalbama, kad šis serialas bus pats brangiausias Netflix istorijoje, nes viena pirmojo sezono filmavimas kainavo 156 milijonus dolerių.

Medičiai, Florencijos valdovai / Medici: Masters of Florence (2016 - ...)

Medičių šeimos vardas istorijos puslapiuose linksniuojamas ne tik iš gerosios pusės. Šiai šeimai pavyko prasibrauti į valdžią ir tapti galingiausia Florencijos politine jėga net ir neturint jokių titulų. Įtakinga Medičių šeima išdrįsta nepaklusti Vatikano įstatymams ir įsteigia savo banką. Kai klastingo sąmokslo metu žūsta tėvas, pelningą verslą perima jo sūnūs. Tačiau jie paveldi ne tik didžiulę įtaką, bet ir būrį priešų.

Didingasis amžius / Muhteşem Yüzyıl (2011 — 2014)

Sultonas Nuostabusis buvo dešimtasis Osmanų imperijos Sultonas, valdęs šalį nuo 1520–ųjų iki pat savo mirties 1566–aisiais. Seriale persipina nuostabi meilės istorija, valdžios troškimas bei rūmų intrigos. Pagrindinė serialo veikėja - į vergovę paimta mergina, kuri dėl susiklosčiusių aplinkybių priimama į Sultono rūmus. Laužydamas Osmanų imperijos tradicijas, sultonas veda krikščionę merginą ir pavadina ją Hürrem Sultan. Tačiau rūmuose taip gyvena ne tik valdinga Sultono motina, bet ir pirmoji Sultono žmona.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis