Šeichų žmonos: realybėje ne visuomet tokios, kokias įsivaizduojame

Daugelis mūsų esame pratę manyti, kad Rytų princesės vengia viešumos, o visa jų gyvenimo veikla tėra vaikų gimdymas. Vis tik toks įsivaizdavimas dažnu atveju neatspindi realybės.

Antroji Dubajaus šeicho žmona Haya

Haya Bint Al Hussein
Haya Bint Al Hussein
Vida Press

Haya Bint Al Hussein
Haya Bint Al Hussein
Vida Press

Haya Bint Al Hussein tapo antrąja Dubajaus šeicho Mohammedo Al Maktoumo žmona. Ji kilusi iš karališkos šeimos – tėvas yra buvęs Jordanijos karalius. Haya, turinti Oksfordo universitete įgytą išsilavinimą, su būsimu vyru susipažino karališkosiose iškilmėse, o susituokė praėjus vos keliems mėnesiams nuo pažinties.

Nors turi du vaikus, ji atsiduoti vien tik motinystei nepanoro, - Haya aktyviai dalyvauja visuomeninėje veikloje. Vienas iš jos projektų – kovos su bado problema fondas gimtojoje Jordanijoje. Dubajaus valdytojo žmoną dažnai galima pamatyti lenktynėse, nes žirgai yra jos aistra. Haya pirmenybę teikia europietiškam aprangos stiliui ir yra laikoma viena gražiausių Artimųjų Rytų moterų.

Saudo Arabijos karaliaus žmona Fathima Kulsum Zohar

Fathima Kulsum Zohar
Fathima Kulsum Zohar
Facebook

Žinių apie karalienę labai nedaug: ji gimė visiškai paprastoje šeimoje, mokėsi tarptautiniame Dubajaus koledže, vėliau įgijo teisininkės specialybę. Iki šiol lieka neaišku, kaip merginai iš neturtingos šeimos pavyko pelnyti karaliaus dėmesį ir tapti jo žmona. Svarbu pastebėti, kad karalius Abdullah vedė daugiau nei 30 kartų, tačiau nė viena iš žmonų nepelnė išskirtinio jo prielankumo tam, kad liktų gyventi kartu su juo, o štai Fatimai pavyko. Daugelį metų apie šią moterį nebuvo jokių žinių, bet vėliau karaliaus sutuoktinė netikėtai susikūrė paskyrą feisbuke ir ėmė ją pildyti informacija anglų kalba.

Antroji buvusio Kataro emyro žmona Moza bint Nasser

Moza bint Nasser
Moza bint Nasser
Vida Press

Moza bint Nasser
Moza bint Nasser
Vida Press


Antroji buvusio Kataro emyro Hamado bin Khalifos žmona ir dabartinio valdytojo motina Moza bint Nasser ne tik užsiima labdaringa veikla, bet ir aktyviai dalyvauja politiniame gyvenime. Ji tapo specialiąja UNESCO pasiuntine, turi ne vienas valstybines ir tarptautines pareigas.

Vis tik labiausiai ji žinoma madų pasaulyje, nes septynių vaikų Mozos bint Nasser figūra tiesiog tobula, o stiliaus pojūtis – nepakartojamas. Atiduodama duoklę savo šalies tradicijoms ji rengiasi santūriai ir kukliai, bet tuo pačiu neatsilieka nuo pasaulinių tendencijų.

Jordanijos karaliaus žmona Rania

Rania
Rania
Vida Press

Rania
Rania
Vida Press


Jordanijos karaliaus Abdullah ibn al Husseino žmona ir sosto įpėdinio princo Husseino motina Rania laikoma žinomiausia pasaulyje Rytų karaliene. Ji aktyviai kovoja už moterų teises Artimuosiuose Rytuose, gina moterų teisę steigti įmones neatsižvelgiant į vyro ar tėvo nuomonę. Karalienė Rania pasisako už laipsnišką tradicinio drabužių stiliaus atsisakymą. Pati ji tiesiog dievina džinsus ir vyriško stiliaus marškinius, reguliariai viešumoje pasirodo be galvos dangalo, o pirmenybę teikia Giorgio Armani kūriniams. 2008 m. Rania tapo pirmąja arabų pasaulio karaliene, ganėtinai atvirais drabužiais pasirodžiusia ant žurnalo „Vanity Fair“ viršelio. Taip pat karalienė Rania turi Jordanijos kariuomenės pulkininko laipsnį, kurį jai skyrė sutuoktinis.

Saudo Arabijos princesė Ameera al Taweel

Ameera al Taweel
Ameera al Taweel
Vida Press

Ameera al Taweel
Ameera al Taweel
Vida Press


Ji Saudo Arabijoje vadinama maištininke ir tradicinės visuomenės pagrindo griovike. Toks apibūdinimas princesės nė kiek neglumina. Prieš ištekėdama ji baigė universitetą JAV, gavo mokslinį verslo administravimo laipsnį, įgijo tarptautines vairuotojo teises ir pati vairuoja automobilį (Saudo Arabijoje toks elgesys – tikrų tikriausias iššūkis visuomenei). Lyg to dar būtų maža, praėjus keleriems metams po vestuvių Ameera al Taweel su vyru išsiskyrė. Pačios princesės teigimu, sutuoktinis reikalavo kuo greičiau susilaukti vaikų, o ji savęs motinos vaidmenyje nematė. Pikti liežuviai plaka, kad Ameera al Taweel nevaisinga.

Po skyrybų buvęs princesės vyras naujos žmonos bent jau kol kas dar nerado ir dažnai susitinka su buvusia žmona. Jiedu palaiko šiltus draugiškus santykius, vykdo bendrą labdaringą veiklą. Šiuo metu princesei 33 m., ji veiklą vykdo plataus spektro humanitarinių problemų sprendimo srityje tiek Saudo Arabijoje, tiek ir visame pasaulyje. Ameera al Taweel vadovauja fondui, kurio veikla – programų ir projektų, skirtų kovoti su skurdo problema, likviduoti stichinių nelaimių padarinius, plėtoti tarpkonfesinį dialogą ir plėsti moterų teisės, rėmimas. Princesė aplankė daugiau nei 70 pasaulio valstybių, jos misijos nukreiptos į Saudo Arabijos moters įvaizdžio gerinimą. Kartu su Edinburgo hercogu Philipu Kembridžo universitete ji atidarė Islamo tyrimų centrą, kur iš princo Philipo gavo apdovanojimą už išskirtinę labdaringą veiklą. Vėliau Ameera al Taweel ėmė vadovauti misijai, skirtai teikti pagalbą Somaliui, kur kartu su buvusiu sutuoktiniu kuravo fondo lėšų paskirstymą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis