Velnio pasiuntinė: iššifruotas Liuciferio apsėstos vienuolės laiškas

Daugybę metų tyrinėtojai bandė iššifruoti paslaptingą vienuolės Marios Crocifissos paliktą laišką. Galiausiai, praėjus 340 metų, Silicilijos ekspertams pavyko tai padaryti.

1676 metų rugpjūčio 11 dieną laišką parašė Isabella Tommasi, po įžadų tapusi Maria Crocifissa della Concezione – pažodžiui, „nukryžiuotąja“ Marija. Kai ištarė vienuolės priesaikos žodžius, Mariai buvo tik penkiolika metų. Mergina gyveno Benediktinų vienuolyne Palma di Montekjaro komunoje Sicilijoje.

Pasak vienos legendos, kartą Maria nubudo ryte ir pamatė, kad jos rankos ir veidas ištepti rašalu. Šalia ji rado paslaptingą laišką, parašytą nesuprantama kalba. Tiksliau, šifru. Maria nuskubėjo pas seseris, įsitikinusi, kad laišką jos rankomis parašė pats Liuciferis.

Kas jame parašyta, ji nežinojo. Šifras susidėjo iš graikų ir lotynų abėcėlių raidžių, taip pat ir kirilicos ir net runų elementų. Keturiolika paslaptingų eilučių buvo saugomos Palma di Montekjaro vienuolyne, o kopija buvo pristatyta į Agridžento katedrą.

Tris šimtmečius mokslininkai veltui bandė iššifruoti paslaptingus rašmenis, kuriuos paliko ši vienuolė, tačiau prieš kelias savaites Ludum mokslo centro mokslininkai sugalvojo panaudoti visus resursus, įskaitant ir „Darknetą“ („tamsusis tinklas“).

„Mes girdėjome apie programinę įrangą, kurią žvalgyba tariamai naudoja dekodavimui, – pasakojo Ludum mokslo centro vadovas Daniele Abete. – Įkėlėme į programinę įrangą senovės graikų kalbą, arabų ir runų abėcėlės, taip pat lotynų kalbą. Ir tai išties kažkas velniško.“

Paaiškėjo, kad laiškas nelabai suprantamas ir ne visai nuoseklus.

„Dievas mano, kad gali išlaisvinti mirtinguosius, – rašė sesuo Maria, ir pridūrė: tai neveikia“.

Vienuolė Dievą, Jėzų ir Šventąją Dvasią pavadino „nenaudingu, nereikalingu krūviu“. Taip pat rašė: „Gali būti, kad Stiksas egzistuoja“. Ji turėjo omenyje upę iš senovės graikų mitologijos, kuri tekėjo Hado mirusiųjų karalystėje.

Kaip matyti iš to, kas parašyta, Maria buvo išsilavinusi mergina ir dar talentinga lingvistė. Vieni kalba, kad Maria buvo apsėstoji, kiti spėja, kad ji sirgo šizofrenija arba bipoliniu sutrikimu. Įdomu štai kas: pasak legendų, esą buvo dar du panašia maniera parašyti laiškai. Deja, iki mūsų dienų jie neišliko. O gal..?

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis