Krūties vėžiu sergančios moterys nepasiduoda

Krūties vėžys – ne mirties nuosprendis“, - šią frazę nuolat kartoja kaunietė Regina Malžinskienė. Ne vieną dešimtmetį su krūties vėžiu kovojanti moteris kartu su likimo draugėmis bei artimaisiais ruošiasi įveikti 5 km distanciją spalio 1 d. vyksiančiame „Pink run su BENU“ bėgime Kaune.

Skaičiuojama, kad viso krūties vėžiu sergančių moterų bus apie 40. Dar tiek pat kartu bėgs jų anūkų, vaikų ar vyrų.

„Renginyje stengiamės dalyvauti nuo pat pirmo paramos bėgimo, suorganizuoto 2014 metais. Nesame sportininkės, nesame ir geros fizinės būklės. Bet toli gražu ne tai svarbiausia. Mes ir nuėjusios 5 kilometrus jaučiamės nuostabiai. Patikėkite, dalyvauti tokiame renginyje, kur šalia būna besišypsantys ir laimingi dalyviai, kurie čia susirinko palaikyti tokių moterų, kaip mes. Tai yra nuostabu“, - pasakojo krūties vėžiu sergančių moterų draugijos „Alma“ vadovė R. Malžinskienė.

Prieš metus rengtame „Pink run su BENU“ susirinko apie tūkstantį dalyvių, kurie ne tik bėgo, bet ir aukojo. Krūties vėžiu sergančių moterų reabilitacijai buvo surinkta apie 3 tūkst. eurų. Už juos į sanatoriją atsigauti po skausmingų gydymo procedūrų išvyko 20 moterų. Šiemet tikimasi ne mažesnio dalyvių susidomėjimo. Likus pusantros savaitės jau suaukota virš 2 tūkst. eurų ir užsiregistravo apie 600 dalyvių.

Renginys vyksta pačioje Kauno širdyje – Rotušės aikštėje ir senamiestyje. Minint rožinio kaspino dieną aikštė tiesiog nusidažo šia spalva. Dalyviai puošiasi marškinėliais, dažosi plaukus, ieško įdomių ir išskirtinių būtų kaip nustebinti kitus.

„Mums labai patinka, kad šis renginys yra tikra spalvota šventė. Ji taip pralinksmina ir pakelia nuotaiką, kad po renginio jau iš karto laukiame kitų metų. Kasas metai mūsų komanda, dalyvaujančių moterų ir šeimos narių vis didėja. Dalyves palaiko trasoje vaikai, anūkai, vyrai. Moterys, kurios jau negali eiti ar bėgti, susirenka palaikyti mūsų ir vėliau pasišnekučiuoti šventės vietoje“, - pasakojo draugijos „Eivena“ vadovė Dalia Barauskeinė.

Pasak pašnekovėms, krūties vėžiu sergančioms moterims yra itin svarbu gyventi aktyviai ir sveikai. Gydytojai nuolat primena ir rekomenduoja sportuoti. Bent išeiti kiekvieną dieną pasivaikščioti. Taip pat stengtis maitintis pagal sveikos mitybos taisykles. Tai padeda ne tik sveikti, bet ir užtikrina geresnę savijautą, kuri itin svarbi su liga kovojančioms moterims.

Kartu su sergančiomis moterimis planuoja bėgti ir olimpiečiai Remigijus Kančys, Vaida Žūsinaitė, Inga Juodeškienė bei kiti sportininkai.

Spalio 1 d. – rožinio kaspino bėgimas

Kauno Rotušės aikštėje vyks tradicinis, ketvirtus metus organizuojamas rožinio kaspino paramos bėgimas „Pink Run su BENU“. Rožine atributika pasipuošusi minia siekia atkreipti dėmesį į krūties vėžio ligą. Dalyviai taip pat aktyviai aukoja su krūties vėžiu kovojančioms moterims. Už surinktą paramą sergančioms moterims bus skiriama reabilitacija sanatorijoje. Dalyviai gali bėgti 5 ar 10 kilometrų distancijas miesto centre.

Daugiau informacijos rasite čia.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis