Stalo etiketo atmintinė: kuriuos įrankius naudoti skirtingiems patiekalams

Atėjus į prabangų restoraną tikrai nesinorėtų prisidaryti gėdos dėl paprasčiausio nežinojimo. COSMO tau patars, kaip nepasiklysti tarp indų ir įrankių prie pietų stalo, padengto pagal visas taisykles.PRISIMINK: įprastai pirmajam patiekalui valgyti visada naudojami toliausiai esantys stalo įrankiai, o vėlesniems patiekalams atitinkamai iš eilės naudojami kiti įrankiai.


- Jei servetėlė neįkišta į taurę vandeniui arba nesulankstyta lėkštės viduryje, vadinasi, ji turi būti kairėje lėkštės pusėje.

- Salotų arba užkandžių šakutė yra mažesnė nei karštų patiekalų šakutė ir storesniais dantukais. Ji visada būna toliausiai iš kairės.

- Karštų patiekalų šakutė didžiausia ir guli kairėje pusėje arčiausiai lėkštės.

- Sriubos šaukštas — toliausiai iš dešinės esantis stalo įrankis.

- Užkandžiams ir salotoms skirtas peiliukas mažesnis nei karštiems patiekalams

- Karštų patiekalų peilis (jis taip pat gali būti naudojamas salotoms ir žuviai) yra dešinėje pusėje arčiausiai lėkštės.

- Duonos ir sviesto lėkštė — tai priešais karštų patiekalų lėkštę kairėje pusėje padėta nedidelė lėkštutė su peiliu sviestui.

- Deserto stalo įrankiai serviruojami su desertu arba būna padėti prieš karštų patiekalų lėkštę. Jei gauni šakutę ir šaukštuką, gali naudoti abu įrankius arba kurį nors vieną.

- Jei lėkštės sudėtos viena ant kitos, pati mažiausia viršuje esanti lėkštė yra skirta salotoms, o po ja esanti didesnė – karštam patiekalui valgyti.

- Jeigu patiekiamas sūrio patiekalas, turi būti atnešta atskira lėkštutė. Stalo įrankiai pateikiami prie lėkštutės.

- Vandens taurė statoma arčiausiai lėkštės

- Raudonojo vyno taurė – viduryje.

- Baltojo vyno taurė – dešinėje pusėje.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis