Oi, užtiško! Kaip greitai įveikti dėmes?

Atsitinka ir taip: vos pasipuoši šviesiu drabužiu, jį tuojau pat papuošia dėmė, pavyzdžiui, šokolado ar kavos. Šokoladą nuo pirštų geriau nulaižyti, bet ką daryti, jeigu nespėjai? Dėmių išvengti neįmanoma, bet jas įveikti – gali.

Raudonasis vynas. Nukentėjusį drabužį keliolika minučių pamirkyk šiltame vandenyje su trupučiu acto ir švelnaus indų ploviklio.

Kraujas. Šviežias kraujo dėmes nuplauk šaltu vandeniu, o tada skalbk drabužį įprastu būdu vėsiame vandenyje. Jei dėmės įsisenėjusios, pamirkyk šaltame sūriame vandenyje, užpilk truputį glicerino ir skalbk kaip įprasta.

Šokoladas. Išteptą drabužį skalbk šiltame sūriame vandenyje. Taip pat gali ant dėmės išspausti truputį citrinų sulčių ir valyti sausa švaria audinio atraiža. Galop į šiltą vandenį įpilk truputį plaukų šampūno ir išplauk.

Kava ir arbata. Arbata – natūralūs dažai, todėl apsipylusi nežiopsok. Nuplauk dėmę šaltu vandeniu, tada skalbk šiltame vandenyje. Jei nepadeda, per naktį pamirkyk glicerino, amoniako ir vandens tirpale.

Pomidorų padažas. Mėgink dėmę įveikti šilto vandens ir glicerino tirpalu, sumaišytu lygiomis dalimis. Galop išskalbk atsižvelgusi į drabužio etiketėje nurodytas rekomendacijas.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis