Interneto anonimai – ne tokie jau anonimiški

Manai, palikai anoniminį įrašą kokioje nors svetainėje ir gali būti rami, niekas niekada neatskleis, kad tai – tavo darbas? Ne toks jau tas įrašas anonimiškas, kaip įsivaizduoji.

Daugelis mūsų bjaurius žodžius internete pila tikėdami, jog liks nežinomi. Anaiptol. Tie komentarai gali atsirūgti net praėjus keleriems metams. Mat visus interneto vartotojus galima susekti pagal jų IP (interneto protokolo) adresą, kad ir kiek žmonių – keliolika ar keli šimtai, net tūkstančiai – juo naudotųsi namie, universitete ar bibliotekoje.

IP adresas – tai numerių kodas. Tinklaraščio ar interneto svetainės savininkas gali matyti kiekvieno lankytojo IP adresą, taip pat sužinoti, kelintą valandą jis lankėsi, kokią naršyklę naudojo. IP adresas, aišku, nepasufleruos nei tavo gatvės pavadinimo, nei namo numerio, tačiau nurodys interneto tiekėją, o šis jau gali konkrečiai įvardyti tave, tavo darbovietę (jei rašei iš jos) ar mokymosi įstaigą. Kitas išdavikas – naršyklės atpažinimo eilutė, t.y. user agent string.

Taigi jei tavo komentaras kvepia teisine atsakomybe, policija knis tavo IP adresą ir ištirs interneto tiekėjo įrašus (logus). Jei tai viešojo naudojimo kompiuteris, bus žiūrima, kas tą dieną ir valandą juo naudojosi. Naudokis internetine erdve atsakingai!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis