Miegamasis: vieta, kur nuščiūva laikas

Kur labiausiai trauka, kai norisi atsipalaiduoti, pasilepinti, pasijusti ramiai ir jaukiai? Tiesiog pasislėpti nuo beprotiško gyvenimo. Be abejo, į miegamąjį!

Kad ir kokia gera ilgų bei sudėtingų gyvenimo distancijų bėgikė būtum, ateina akimirka, kai turi susirasti ramią vietą ir bent trumpam atsipalaiduoti. Geriausia tada tinka namai, konkrečiai – miegamasis. Mes tau padėsime susikurti namie erdvę, kur visada tvyro ramybė.

Balti akcentai. Kas gali raminti labiau nei gaivi, švari balta spalva? Tik, žinoma, nepersistenk – tai juk miegamasis, ne ligoninės palata. Pakaks baltos patalynės ar užuolaidų, na, dar kelių šviesių akcentų, – tarkim, kreminės ar dramblio kaulo spalvos fotografijų rėmelių, žvakių. Dar vienas baltos spalvos pranašumas: ji dera su visokiais atspalviais.

Šviesos efektai. Nori miegamajame daug šviesos? O gal romantiškos prieblandos? Kad ir ko įsigeistum, tokią atmosferą lengviausia sukurti tinkamais šviestuvais. Tik vienos lempos palubėje nepakaks – reikės bent kelių šviesos šaltinių. Trumpėjančiomis rudens dienomis kambarys bus ryškus ir šviesus, jei įjungsi šviestuvą palubėje ar kelias lempas iš karto. Vakare maloniai atpalaiduos neryški lempos prie lovos skleidžiama šviesa. Nori ypatingos detalės? Įsigyk druskų kristalų lempą. Jos šviesa ne tik raminamai romantiška, bet ir grynina orą, lengvina astmos, sinusito, alergijos požymius. Tai ypač naudinga šaltą žiemą.

Medvilnės magija. Taip, natūralumas jau virto panacėja, tačiau argi tai yra blogai? Rinkis natūralaus pluošto patalynę, tik ne bet kokią – pasiūtą iš Egipto medvilnės: pasijusi itin prabangiai. Ši medvilnė visame pasaulyje laikoma viena geriausių, tinka net jautriausios odos žmonėms. Aukščiausios kokybės yra šukuotinė ilgapluoštė medvilnė – jos audiniai švelnūs, minkštučiai. Tik atkreipk dėmesį į audinio tankį. Kuo jis didesnis, tuo gaminys tvirtesnis, patvaresnis, minkštesnis. Tokia patalynė – ne iš pigiųjų, tačiau sau juk negaila?

Pūkų terapija. Dar vienas reveransas natūralumui. Turbūt nenustebinsime pasakę, kad natūralių plunksų pagalvės – nelyginamai geriau nei prikimštos sintetinio pluošto. Pirmosios jaukesnės, lengviau išpurenamos – taip ir kviečia priglausti galvą. Aišku, vėl kyla pinigų dilema: natūralios brangesnės nei sintetinės. Kita vertus, jos ir patvaresnės, tau nereikės jų taip dažnai keisti. Taigi gal netgi sutaupytum.

Asmeninis kampelis. Jeigu miegamajame yra bent kiek atliekamos vietos (tikrai nereikės jos labai daug), kampe pastatyk patogų fotelį. Niekaip netilps? Susikurk pasisėdėjimo versiją ant grindų numetusi kelias pagalvėles. Net mažutis kampelis atrodys intymiai, jaukiai, ypatingai. Netoliese pasidėk knygą, minkštą apklotą – galėsi susiraityti ir paskaitinėti kada sumaniusi.

Kvapų transas. Žinai: kvapai daro stebuklus – ramina, gaivina, teikia energijos, tiesiog nuteikia maloniai. Pasinaudok jų galiomis, pasistenk, kad tavo miegamasis kvepėtų ypatingai. Įvairiose jo vietose pridėliok mėgstamo aromato žvakių arba specialių aliejukų (ypač tinka medvilnės, vanilės, gardenijų kvapai – jie veikia raminamai). Beje, malonų poveikį pajusi ne tik miegamajame – visur, kur užuosi tokį aromatą. Vienas kveptelėjimas, ir akimirksniu pasijusi it atsidūrusi ten, kur gali nusispirti aukštakulnius, – vadinasi, atsipalaiduosi.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis