Instrukcija žalioms: kaip kompiuteryje suspausti nuotraukas

Atrodytų, kas čia sudėtingo – paspausti „Save As“ mokame visos. Tačiau kaip ir roges žiemai patariama ruošti vasarą, taip ir nuotraukas pravartu saugoti taip, kad ilgainiui neužimtum visos kompiuterio atminties.

Geriausia – kataloguoti nuotraukas suspaudžiant iki optimalaus dydžio: pavyzdžiui, 1,84 Mb nuotrauką sumažinti iki 115 Kb, t.y. net 16 kartų! Tai gali padaryti „Picture Manager“.

Programa tikrai instaliuota tavo kompiuteryje, jeigu naudojiesi „Windows“ operacine sistema ir „Microsoft Office“ programine įranga. Naudotis „Picture Manager“ suspaudžiant nuotraukas paprasta: spaudi „Add Picture Shortcut“, išsirenki, kuriame aplanke esančias nuotraukas nori suspausti.

Kai norimos fotografijos pasirodo programos lange, visas pažymi (greičiau bus paspaudus Ctrl + A), o tada komandų juostoje per „Picture“ randi ir spaudi „Compress Pictures“, dešinėje pasirodžiusioje ženklų juostoje pažymi „Documents“, ir tos juostos apačioje šalia mygtuko OK jau matai, kiek sutaupai atminties suspaudusi nuotraukas.

Jei tenkina rezultatas – spausk OK ir nepamiršk suspaustų nuotraukų išsaugoti. Tik atmink: iš suspausto failo negalėsi išspausdinti geros kokybės didelio formato (pvz., A4) nuotraukos, bet atvirukui ar tiesiog peržiūrėti ekrane kokybės pakaks.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis