Kaip iššokti iš važiuojančio automobilio, kai gresia pavojus?

Džeimso Bondo merginos elegantiškai nusileisti ant žemės gali tik filmuose. Tačiau kartais užspeistai aplinkybių nebėra kitos išeities... Amerikiečių asmeninio saugumo ekspertas Markas Aisbettas siūlo įsiminti keletą svarbių dalykų.

Greitai apsidairyk. Gal artėjate prie vietos, kur šalikelėje želia žolė, auga krūmokšnių ar prasideda žvyrkelis? Šokti iš automobilio tokioje vietoje saugiau nei ant šaligatvio. Matai artėjantį nedidelį šlaitą? Beveik ideali situacija sprukti. Dar keli dėmesio verti dalykai: gerai apšviestos sankryžos ar perėjos, kur žmonės gali tave pastebėti besiblaškančią automobilio salone ir iškviesti pagalbą.

Palauk, kol vairuotojas bent truputį sumažins greitį. Jei šoksi iš automobilio, kai greitis didinamas, tikimybė būti sužalotai sustiprėja. Apsidairyk, ar nėra jūsų automobilį lenkiančių, sukančių į šoną kitų transporto priemonių, – kitaip gali patekti po ratais. Jeigu gali pasiekti pavarų svirtį, perjunk mažesnę pavarą – vairuotojui teks sumažinti greitį, o tau tai yra proga pulti pro duris.

Įremk kojas į automobilio dureles, atidaryk jas ir pasirenk šuoliui. Stenkis laikyti kūną tiesiai ir tvirtai kaip strėlę, šok labiau į dešinę pusę, kad durelės tavęs nekliudytų.

Vos pasiekusi žemę, rieskis embriono poza, rankomis užsidenk veidą. Taip nesunkiai ridensiesi šalikele ir apsisaugosi nuo sunkių ar net gyvybei pavojingų sužeidimų.

Atsistok ir kuo greičiau spruk nuo vairuotojo – jis gali bandyti tave vėl įsitempti į automobilį. Bėk prie šviesų, kitų žmonių, automobilių – labai svarbu, kad kas nors tave pastebėtų. Be to, ir skriaudikui greičiausia praeis noras tave vytis. Jeigu atsidūrei negyvenamoje vietovėje, kiek kojos neša skuosk į priešingą pusę, nei važiuoja užpuoliko automobilis.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis