10 patarimų jaukiam vonios kambariui

Visos svajojame apie erdvų vonios kambarį. Norėtųsi lango, burbulinės vonios, dušo kabinos ir kelių milijonų įvairiausių buteliukų... Deja, tikrovė dažniausia būna kiek kuklesnė. Paprastai vonios kambarys – pati mažiausia, anksčiausia ir mažiausia dėmesiu pamaloninta namų erdvė. Net ir tie keli kuklūs kvadratiniai metrai visai neišmintingai naudojami.

Kad ir koks būtų tavo biudžetas, jeigu nori funkcionalaus vonios kambario, svarbiausia – viską iki mažiausių detalių suplanuoti. Žinoma, atsižvelgiant ne tik į savo, bet ir į namiškių poreikius. Pateikiame 10 pagrindinių taisyklių jaukesnei, funkcionalesnei erdvei sukurti.

1. Neužgriozdink grindų, kiek įmanoma, visą įrangą montuok ant sienų. Taip ir erdvės atrodys daugiau, ir tvarkytis bus lengviau.

2. Spalvos – visagalės! Išsirinkusi tinkamas optiškai praplėsi net mažiausią patalpėlę. Balta spalva kuria erdvės ir šviesos pojūtį. Jei baiminiesi, kad patalpa atrodys it ligoninės palata, rinkis švelnų kontrastą, pavyzdžiui, pilkšvos ir baltos spalvų, o žaismingą nuotaiką kurk spalvotais rankšluosčiais bei aksesuarais.

3. Mažoje erdvėje venk stambių raštų, rinkis paprastesnes interjero detales. Kuo mažesnėmis plytelėmis išklijuotos sienos, tuo didesnė atrodo patalpa.

4. Tinkamai naudojami veidrodžiai kuria erdvės iliuziją ir atspindi šviesą. Jei vonios kambaryje lango nėra, veidrodžiai ir veidrodinės plytelės – puikus būdas šviesai sustiprinti.

5. Vietos sutaupysi vietoj radiatoriaus išsirinkusi prie sienos montuojamą gyvatuką.

6. Mažoms erdvėms labiau tinka kampiniai praustuvai.

7. Dušo kabina užima mažiau vietos, bet sumaniusi atsisakyti vonios pasvarstyk, ar nepasijaus nuskriaustas kuris nors iš šeimos narių – gal yra mėgstančių plūduriuoti muilo putose? Kita vertus, dėl vonios trūkumo gali sumažėti tavo buto vertė, jei nutartum jį parduoti. Taigi geriausias – tas tradicinis sprendimas: įrengti dušą virš vonios.

8. Sulankstoma ir slankiojama širma aplink dušo kabiną irgi sutaupo erdvės. Ir žiūrėk, kad durys būtų atidaromos ne į vonios kambarį, bet į išorę.

9. Visus būtinus aksesuarus (muilinę, stiklinės laikiklį, higienos reikmenų lentynėlę) montuok išilgai vienos sienos. Atrodys tvarkingiau, be to, nereikės blaškytis ir aplink sukiotis.

10. Nemanyk, kad praustuvas, vonia ir unitazas privalo būti to paties prekės ženklo. Šiek tiek fantazijos ir įvairovės dar niekam netrukdė. Kita vertus, nepersistenk – viskas turi derėti. Keistokai atrodytų, jei, tarkim, šalia ultramodernaus unitazo būtų Viktorijos laikų praustuvas.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis