Kaip užkurti automobilį per šalčius?

Taip! Orai nenumaldomai vėsta. Jeigu vairuoji automobilį, tau galvą tuoj skaudės ne tik dėl apledėjusių langų ir slidžių kelių, bet ir dėl rytą neužsivedančio automobilio.

Jeigu neturi pašonėje vaikino, kuris vakare išimtų akumuliatorių ir parneštų jį namo, ekstremalumams ruoškis tam iš anksto. Taip galbūt sumažinsi riziką automobiliui spyriotis rytais.

Vakaro preliudija. Jei iš darbo namo važiuoji ne ilgiau kaip 15 minučių, nejunk visų šildymo prietaisų – nenustekensi akumuliatoriaus. Verčiau apyšiltė mašina vakare, bet važiuojanti rytą, nei šilta mašina vakare ir šaltas sugadintas rytas. Važiuojant nedidelį atstumą akumuliatorius nespėja įsikrauti, o po šaltos nakties jis ir taip veikia ne visu pajėgumu. Todėl iš vakaro jį reikia kuo daugiau įkrauti. Jei vakare eini pavedžioti šuns, pasiimk ir automobilio raktelius. Užkurk variklį ir leisk jam padirbėti keliolika minučių, tik išjunk visus elektros prietaisus. Kol šunelis atliks savus reikalus, akumuliatorius įsikraus, variklis sušils. Galbūt kitą rytą tai padės tau nesusigadinti nuotaikos.

Manevras garaže. Jei šalia yra veikiantis elektros kištukas, pakaks vien kantrybės ir paprasto plaukų džiovintuvo, kad užkurtum automobilį. Įjunk džiovintuvą ir karštą orą pūsk į kolektorių.

Blogiausiu atveju. Jei automobilis ožiuojasi, o važiuoti reikia, paskutinis tavo šansas – prikabinti jį prie kito automobilio ir vilkti. Bet tokių veiksmų griebkis tik tada, jei tavo pavarų dėžė mechaninė, jokiu būdu ne automatinė! Vilktis slidžiu keliu – sudėtinga ir nesaugi.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis