Kompiuteris dirba lėčiau. Ką daryti?

Senesnių modelių kompiuteriai įprastai dirba kiek lėčiau. Kita vertus, net ir naujausias kompiuteris gali pradėti strigti. Neskubėk kaltinti gamintojo – geriau tinkamai jį sutvarkyk.

Visų pirma – pašalink visus nereikalingus failus. Dažnai būna, kad valant kyla abejonių dėl kai kurių failų – juk nesinori ištrinti sisteminių. Tokiu atveju geriau pasinaudoti programa „Free Spacer“ (ją gali parsisiųsti iš interneto nemokamai): valydama kompiuterį programa neliečia sisteminių failų, bet pašalina šalia jų besiglaudžiančius nereikalingus.

Antra: surūšiuok failus pagal katalogus. Kuo kompiuteris tvarkingesnis, tuo mažiau jis stringa.

Trečia: defragmentuok standžiuosius diskus. Defragmentacija – tai disko ar jo dalies loginės struktūros atnaujinimas ir optimizacija, paprasčiau tariant, defragmentuojant visi failai sukraunami į vieną disko vietą, jame nelieka tuščių tarpų. Šiam procesui atlikti taip pat iš interneto nemokamai gali parsisiųsti programą „Auslogics Disk Defrag“.

Ketvirta: patikrink, ar nėra kompiuteryje virusų. Ir nepagailėk 100 Lt per metus normalios antivirusinės programos licencijai įsigyti. Juk šykštus moka dukart.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis