Naudingi patarimai perkant skalbyklę

Ko gero, drabužių rankomis seniai nebeskalbi. Na, išskyrus kašmyro megztukus, džinsus ir apatinį trikotažą. Visą kitą švaros darbą pavedi atlikti skalbyklei. Jeigu dar tik planuoji ją pirkti, peržvelk patarimus, kaip nepasiklysti tarp įvairių gamintojų siūlomų skalbyklių modelių.

1. Pirmiausia turi numatyti vietą, kur skalbyklė stovės, o ne atvirkščiai: įsigyti aparatą, o paskui galvoti, kur jį grūsti. Išmatuok numatytąją vietą (maksimalų aukštį, plotį ir ilgį) ir tada spręsk, kokia skalbyklė geriausiai tiktų.

2. Iš viršaus kraunamos mašinos užima mažiau vietos ir jų būgnai talpesni, lyginant su tokio pat dydžio skalbyklėmis, į kurias skalbiniai dedami iš priekio. Tačiau pastarųjų viršutinę plokštumą galima išnaudoti, – pavyzdžiui, pastatyti ant jos džiovyklę.

3. Dar vienas iš priekio kraunamų skalbyklių pranašumas – kuo ji didesnė, tuo skalbyklė tylesnė, stabilesnė, tuo didesnis jos būgnas. Į tokį daugiau telpa skalbinių ir jie mažiau glamžosi.

4. Yra skalbimo ir energijos suvartojimo klasės. Jos žymimos raidėmis (aukščiausioji – A+ arba A, žemiausioji – G). Kuo aukštesnė kiekvienos funkcijos klasė, tuo mašina geriau skalbia ar suvartoja mažiau elektros energijos.

5. Gręžimo efektyvumą (drėgmės likutį skalbiniuose) taip pat kur kas geriau nurodo ne apsukų skaičius, o gręžimo klasė. Dėl didelių apsukų greičiau susidėvi audiniai. Visiškai pakanka 800 – 1200 apsukų per minutę.

6. Svarbus parametras – suvartojamo vandens kiekis. Jis nurodomas litrais tam tikram skalbinių kiekiui kilogramais. Taupiausios skalbyklės – tos, kur vienam standartiniam skalbimui (apie 5 kg skalbinių) suvartojama 40 l. Tačiau yra ir tokių, kurioms prireikia 70 l ar netgi daugiau.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis