Kaip įsukti elektros lemputę ir kitos buitinės dilemos

Kad ir kokia būtum savarankiška, protinga ir kūrybinga, kai buityje nutinka kas nors nenumatyta, visas pasitikėjimas savimi staiga ima ir kažkur dingsta. Siūlome patobulinti namų priežiūros įgūdžius – ne tik prieš save ūgtelėsi, bet gal dar ir sutaupysi.

Tebūnie šviesa, arba Keičiame lemputę. Pirma, nutrauk elektros grandinę paspaudusi jungiklį arba ištraukusi kištuką iš lizdo. Lemputė gali būti smarkiai įkaitusi, todėl atsuk ją, ranką apsivyniojusi sausa audeklo skiaute. Senąją lemputę pakeisk nauja – tokio pat dydžio patronu ir norimo galingumo. Jei lemputė vis tiek nedega, gali būti, kad neįsukai jos iki galo arba yra rimtesnių gedimų, kurių pati neveiksi.

Užtvankos šturmas, arba Atkemšame kanalizacijos vamzdį. Dažniausia vamzdžius pakanka tiesiog gerai išvalyti, tad pirmiausia apsirūpink guminėmis pirštinėmis. Jei užsikimšo virtuvės plautuvė, išimk jos sietelį, iškratyk maisto likučius ir jį išplauk. Į plautuvės angą pilk karšto vandens, kad ištirptų riebalai. Jei užsikimšo vonia, ištrauk angos kamštuką ir stipria srove nuplukdyk kanalizacijon visus plaukus, muilą, purvą. Dar lengviau problemos atsikratytum įpylusi specialios priemonės vamzdžių nešvarumams tirpdyti arba papumpavusi vonios ar plautuvės angą specialia kanalizacijos pompa.

Interjero žaidimai, arba Stumdome baldus. Vadovaukis krėslo taisykle: jei baldas didesnis už fotelį, viena jo nestumdyk – įsigeidusi perstatyti lovą, valgomojo stalą ar sofą prašyk draugų pagalbos. Jei labai knieti pertvarkas pradėti tuojau pat, bent jau šalia baldų, kuriuos nori perstatyti, patiesk kuo didesnį kilimėlį ar seną antklodę. Atsargiai stumtelėk baldą į kilimėlio vidurį, o dabar jau gali lėtai jį stumti į pageidaujamą vietą: kilimėlis apsaugos grindis, be to, ir baldas lengviau slys. Dar paprasčiau – pasinaudoti atkaklių močiučių metodu: paimti lašinių, nupjauti gražiai jų odelę, išorine puse pakišti po baldo kojelėmis – ir transportuok viską kur nori, tik paskui nepamiršk išvalyti riebalų juostelių, o tai dar pulsi ir visa susikulsi.

Leidžiame vandenį, arba Taisome neveikiantį unitazą. Jei vanduo nebėga, turbūt jo bakelyje yra per mažai, nes nusprūdo svirtis, prie kurios pritvirtintas plūdinis vožtuvas. Nukelk bakelio dangtį. Žvilgtelėk. Jei spėjimai pasitvirtino, plūdinį vožtuvą palenk iki dugno – tuoj vandens bakelyje bus pakankamai. Jei vanduo, atvirkščiai, veržiasi per kraštus, bakelio svirtį pakelk. Jei šie triukai nepadeda, matyt, gedimas rimtesnis, teks kviesti santechniką.

P.S. Jei terliotis rankų nei su unitazais, nei su lašiniais, nei su elektros lemputėmis nenori, susidraugauk su simpatingu vaikinu, kuris tau visuomet bus pasiruošęs padėti.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis