Greitų pusryčių receptai

Aukoti miego dėl pusryčių nenori. Todėl dažniausia išgeri tik puodelį kavos ir šitaip kankini savo vargšą skrandį. Siūlome paprastą kompromisą: pasiruošk pusryčių iš vakaro – sveikų, skanių ir greitai! Rytą liks tik ištraukti juos iš šaldytuvo.

Vietoj pyragaičio. Tikrai neraginame pradėti dienos pyragais, bet jei nori ko nors saldaus, pamėgink pasiruošti šaltų sklindžių. Taip taip – šaltų. Nesiraukyk: jie tokie pat skanūs kaip ir karšti. Sumaišyk puodelį miltų su pusantro šaukštelio kepimo miltelių, puse šaukštelio druskos, 1 šaukštu cukraus, 1 šaukštu aliejaus, 1 kiaušiniu ir puse puodelio nenugriebto pieno – štai tau ir sklindžių tešla. Dabar ant vidutinės ugnies įkaitink keptuvę, ištirpink joje šaukštą sviesto ir kepk norimo dydžio sklindžius. Iškepusi juos susuk ir kišk atšalusius į šaldytuvą. Rytą liks tik aptepti juos uogiene ar aplieti sirupu.

Naminiai ledai. Nesibaimink, ne kalorijų bombą siūlome – sveiką ir netgi labai naudingą skanėstą. Pertrink per sietelį arba plaktuvu suplak puodelį grūdėtosios varškės (be jokių saldžių priedų), sumaišyk su smulkintais migdolais ir gera sauja bet kokių uogų (ar pjaustytų vaisių). Sukrėsk masę į indą. Per naktį iš uogų išsiskirs sulčių, tad prieš ragaudama dar kartą masę sumaišyk. Skanumėlis!

Pagirių sumuštinis. Vakar užsimiršai begurkšnodama kokteilius ir nebeliko laiko pasiruošti pusryčių? Tik nelėk iš namų alkana! Tokiai nuotaikai tinkamo maisto gali prasimanyti per kelias minutes. Paskrudink porą riekių grūdėtosios duonos, vieną aptepk riešutų sviestu ir apdėk pjaustyto banano griežinėliais, antrąją tokią pat klok ant viršaus – viskas, gero apetito! Vis dėlto dar gardžiau būtų, jei prisiverstum porą minučių sugaišti iš vakaro – per naktį duona prisigertų riešutais ir bananais, ir būtų dar nuostabesnio skonio.

Pigūs javainių batonėliai. Sumaišyk puodelį javainių su puse puodelio saldžios obuolių tyrės, 1 šaukštu medaus ir 1/4 puodelio smulkintų džiovintų vaisių. Šią masę kietai suvyniok į riebalais išteptą kepimo popierių ir suspausk. Kišk į šaldiklį ir palaikyk, kol sukietės. Tada supjaustyk porcijomis ir kiekvieną įkišk į atskirą maišelį. Tau nė indų nereikės, o užkandis tiks net naktipiečiams.

Greitas kiaušinių suflė. Kam pirkti pusgaminių, jei pati gali pasiruošti puikų patiekalą? Lengvai išplak tris kiaušinių baltymus, įmesk pjaustytų pievagrybių, apiberk sūriu ir apliek mėgstamu padažu. Supilk masę į mikrobangų krosnelėje šildyti tinkamą indą – rytą liks tik jį pašauti ir palaikyti porą minučių, kol suflė iškils.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis