14 idėjų sienoms atnaujinti

Kaip greitai ir, svarbiausia, neišlaidaujant atgaivinti pabodusius namus? Išklijuok sienas naujais apmušalais. Tik ne bet kaip ir ne bet kokiais!

1. Jei nori ko nors ypatinga, derink skirtingų raštų apmušalus ir perskirk juos apmušalų juostele. Ryškiaspalvis raštas viršuje derės su pasteliniu vienspalviu apačioje. Stambių gėlių ar rytietiški raštai viršuje ypač tiks prie neįmantrių linijų rašto apačioje.

2. Jei nenori visų keturių kambario sienų išklijuoti ryškiais apmušalais, rinkis neįmantrius, pastelinės spalvos. Kad neatrodytų nuobodžiai, sienas puošk įrėmintais ryškiais apmušalais. Sukabink kelis tokius paveikslus vieną šalia kito. Tai paprastas ir visiškai nebrangus būdas suteikti kambariui ypatingumo.

3. Jei kambario langai yra į parką ar sodą, pratsk augalų tematiką ir savo kambaryje. Ypač gerai atrodys dideli žali lapai ar gėlių žiedai ant kreminio ar rusvo pagrindo.

4. Jei nori kambariui suteikti erdvės, idealiai tiks blyškaus ar neutralaus dizaino apmušalai, ypač subtiliai žvilgantys. Jie atspindi šviesą, teikia erdvės pojūtį.

5. Drąsiems raštams reikia ramybės salelių. Tokiu atveju idealiai tiks dideli paveikslai ar nuotaukos neutraliais rėmeliais. Jei jie mažesnio formato, reikės kelių, jei didelio – pakaks ir vieno.

6. Kas sakė, kad apmušalais galima klijuoti tik sienas? Ir kai kurie nykūs vienspalviai baldai, pavyzdžiui, sieniniai staliukai, netgi šviestuvų gaubtai nušvis naujomis spalvomis, jei padengsi juos tokiais pat apmušalais kaip sienas. Gali uždėti dar ir stiklą – tada apmušalai nenusidėvės ir neišsiteps.

7. Spalvotu popieriumi, derančiu su pagrindine ir ryškiausia apmušalų rašto spalva, aplenk knygas ir nuotraukų albumus. Bus puikus kambario akcentas.

8. Jei nori kambariui suteikti prabangos ir rafinuotumo, rinkis žvilgaus ar metalinio atspalvio apmušalus. Prie jų derink tokio pat atspalvio metalinius aksesuarus: žvakides, vazas, lempas.

9. Jei kambario sienas puošia spalvingi ir ryškūs apmušalai, prie jų derink pastelines, neutralias užuolaidas. Tačiau jei apmušalai dvispalviai, tiks kontrastingos spalvos audinys.

10. Nebijok raštuotais apmušalais išklijuoti visų kambario sienų. Jei tokiais papuoši tik vieną sieną, kambarys attrodys mažesnis. Ir atvirkščiai: jei išklijuosi visas keturias, jie tarsi užmaskuos kampus ir kambarys atrodys erdvesnis.

11. Jeigu kambario sienos nelygios, šį defektą paslėpsi apmušalais ryškiais geometriniais raštais ar dydžiais.

12. Ketini derinti skirtingų raštų apmušalus? Svarbiausia, kad jie būtų tokios pat spalvos. Viena ar dvi papildomos spalvos gali būti tarsi dar vienas akcentas.

13. Suteik unikalumo apmušalams – pati juos patobulink. Pavyzdžiui, akcentuok raštą metalinio atspalvio dažais.

14. Suteik savitumosavo drabužinei ar spintai – tokiais pat kaip sienų apmušalais išklijuok ne tik vidines jos duris, bet ir batų ar kitas dėžes.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis