Akys išdavikės: kaip suprasti, kad tau meluoja?

Bendrauji su žmogumi ir jauti, kad kažkas ne taip. Viskas akivaizdu – meluoja! Bepigu suprasti, kai prieš tave – sąžiningas žmogus, kuriam nuo melo žandai akivaizdžiai rausta! O štai įgudę melagėliai su „stažu“ ne taip jau lengvai prigaunami. Atkreipk dėmesį, kur klaidžioja jų akys, nes būtent jos – patikimiausias melo detektorius!

Pirmiausias ir lengviausias žingsnis – stebėti akių kontaktą, kuris parodo pašnekovo atvirumą. Jei žmogus nesąžiningas ir ką nors nuo tavęs slepia, jūsų abiejų žvilgsniai greičiausiai susidurs ne daugiau nei 1/3 viso bendravimo laiko. Žinoma, būna ir išimčių, pavyzdžiui, labai drovūs ir bendrauti nelinkę žmonės, kurie galbūt ir nemeluoja, bet tiesiog vengia tiesioginio kontakto.

Sekantis ir kur kas svarbesnis žingsnis – stebėti akių judesius, kurie atliekami nevalingai ir gali padėti atskleisti žmogaus mintis. Atkreipk dėmesį, į kurią pusę nukrypsta pašnekovo žvilgsnis, kai jis atsakinėja į tavo klausimus (kairė ir dešinė pusė žvelgiant iš tavo pozicijos):

* Akių judesiai tiesiai į viršų arba į viršų dešinėn reiškia, kad žmogus bando atsiminti konkrečius matytus vaizdus.

* Žvilgsnis, nukreiptas į dešinę pusę, leidžia suprasti, kad pašnekovas bando prisiminti, ką yra girdėjęs.

* Jei akys nukreiptos žemyn ir kairėn – žmogus bando prisiminti išgyventus jausmus.

* Jei žvilgsnis nukreiptas žemyn ir dešinėn – labai tikėtina, kad pašnekovas nieko nebando prisiminti ir tiesiog kalbasi pats su savimi, spontaniškai pasakodamas istoriją.

* Jei žmogus žiūri į viršų, kairėn pusėn – jis bando vizualiai įsivaizduoti kažkojį vaizdą, apie kurį pasakoja.

* Jei akys nukreiptos į kairę pusę, žmogus bando įsivaizduoti kažkieno pokalbį, tarsi išgirsti tai, ką nori papasakoti.

Atkreipk dėmesį būtent į paskutinius 3 punktus, nes jie gali reikšti, kad žmogus meluoja! Tiesa, jei žmogus kairiarankis, jam greičiausiai viskas vyks priešingai. Ir žinoma, prieš aklai pasitikėdama tokiu metodu, išbandyk šią teoriją realybėje su kokiu nors artimu žmogumi. Tiesiog užduok įvairius klausimus, kurie skatintų prisiminti tam tikrus matytus vaizdus, girdėtus garsus ar išgyventus jausmus ir stebėk, ar žvilgsnis atitinka tai, kas čia parašyta.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis