Kaip namuose užsiauginti ananasą?

Ar kada nors norėjai namuose užsiauginti egzotišką vaisių? Pasirodo, auginti ananasą visai nesudėtinga. Jei turi kantrybės laukti rezultatų – siūlome pamėginti.

Ananasą geriausia sodinti vėlyvą pavasarį ar net vasarą. Tau reikės šviežio ananaso, o tiksliau – jo viršūnėlės. Nupjauk viršutinę dalį taip, kad joje nebūtų ananaso minkštimo (jis gali pradėti pūti, todėl ananasas neišaugs). Nulupk apatinius lapus, kad liktų 3-4 centimetrai pliko kamieno, apversk ananso viršūnėlę, kad lapai būtų apačioje ir palik maždaug savaitei laiko pradžiūti. Tuomet ananasą pamerk į vandenį ir lauk, kol jis išleis šaknis. Vandenį keisk kas porą dienų, kad jis visuomet būtų švarus.


Nuotraukos: wikihow.com

Kuomet ananaso viršūnėlė išleis šaknis, ją reikia pasodinti į vazoną, kurio skersmuo šiek tiek platesnis, nei paties vaisiaus. Ant vazono dugno užpilk porą centimetrų keramzito (kepto molio granulės), kuris šaknims sudaro geresnį mikroklimatą: padeda gauti daugiau oro ir drėgmės. Dirvožemis tiks praktiškai bet koks. Pirmuosius du mėnesius laistyti reikia saikingai!

Ananasas labai mėgsta saulę, todėl stenkis laikyti jį ne tamsioje kambario vietoje. Praėjus dviem mėnesiams laistyti reikia retai, bet gausiau. Jei norėsi naudoti mineralines trąšas, nepamiršk, kad ananasui reikia ½ mažesnės dozės nei kitiems augalams. Maždaug po metų laiko savo ananasą turėtum persodinti į didesnį vazoną.

Vasaros metu ananasui reikėtų 22-25°С temperatūros, žiemą apie 16-18°С, bet ne mažiau nei 15°С.

Maždaug po 3-4 metų ananas bus pasiruošęs auginti vaisius. Vaisius turėtų subręsti maždaug per 6 mėnesius, o šiuo laikotarpiu geriau atsisakyk mineralinių trašų ir naudok organines.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis