Vaisiai ir daržovės norinčioms natūralaus įdegio efekto

Norėtum, kad tavo oda įgautų sveiko ir gražaus įdegio atspalvį, nesikaitinant soliariumuose? Tai įmanoma, jei pusantro mėnesio kiekvieną dieną suvalgysi po tris porcijas vaisių ir daržovių. Labiausiai rekomenduojami – kiviai, morkos ir kopūstai!

Šį faktą patvirtino Škotijos St. Andrews universiteto mokslininkai, atlikę eksperimentą su keliomis dešimtimis savanorių. Dalyviai buvo fotografuojami prieš ir po eksperimento. Paaiškėjo, kad nuo vaisių ir daržovių oda įgavo natūralų gelsvą ir rausvą atspalvį. Kitaip tariant, dalyvių oda natūraliai tamsėjo. Eksperimento vadovas Ross`as Whitehead`as mano, kad vaisiai ir daržovės gali būti pilnaverčiu pakaitalu soliariumui.

Tie patys mokslininkai atliko ir dar vieną tyrimą: jie paprašė pašalinių žmonių įvertinti kelių eksperimento dalyvių išorinį patrauklumą. Kur kas daugiau teigiamų atsiliepimų sulaukė tie dalyviai, kurių veido odos spalva pakito dėka mitybos.

Šio reiškinio paslaptis – biocheminė karotinoidų veikla, kuri vaisiams ir daržovėms suteikia tam tikrą spalvą. Karotinoidų yra visuose žmogaus odos sluoksniuose, o taip pat ir akies tinklainėje (tinklainėje jie atlieka tam tikrą apsauginę funkciją). Būtent karotinoidai daro poveikį odos pokyčiams, kurie vyksta pradėjus valgyti vaisius ir daržoves.

Mielos merginos, metam visus užkandžius į šalį ir graužiam morkytes arba spaudžiam vaisių ir daržovių sultis. Ne tik dėl savo sveikatos, bet ir dėl grožio!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis