20 gudrybių, kurios pravers namuose

Nežinai, kaip greitai surinkti prie baldų prikibusius augintinio plaukus? O gal norėtum išbalinti drabužius, tačiau namuose pasibaigė baliklis? COSMO dalinasi naudingais patarimais, kurie tikrai pravers buityje!

1. Tvirtai prilipintas etiketes nuo naujų daiktų lengvai nulupsi, jei pakaitinsi jas plaukų džiovintuvu.

2. Jei pas tave netikėtai užsuko svečiai ir reikia skubiai atšaldyti butelį gėrimo, apvyniok jį drėgnu popieriniu rankšluosčiu ir įdėk į kamerą. Taip gėrimas atšals kur kas greičiau, nei įprastai.

3. Citrinų sultys – puiki balinamoji priemonė! Skalbdama drabužius į vandenį įpilk nuo ¼ iki ½ stiklinės citrinų sulčių ir tai kuo puikiausiai atstos pirktinį baliklį.

4. Jei nori panaikinti butelio ar stiklainio kvapą, praplauk jį šiltu vandeniu ir šaukšteliu garstyčių.

5. Norėdama išvalyti sunkiai pasiekiamas butelių ar vazelių vietas, į vidų įberk šaukštą ryžių, įpilk šilto muilino vandens ir šiek tiek paplak.

6. Palaikyti gaivų drabužių kvapą spintoje padės atsuktas indelis su soda.

7. Jei tavo namuose įsikūrė vaisių muselės, sumaišyk pusę litro vandens, 5 lašus indų ploviklio ir 30 ml degtinės. Šiuo mišiniu patepk vietas, kuriose mėgsta rinktis muselės ir visai netrukus jos dings.

8. Pašalinti gyvūno plaukus, prilipusius prie baldų, padės guminės pirštinės. Tiesiog apsimauk jas ant rankų, sudrėkink vandeniu ir perbrauk per baldus. Visi plaukai prilips prie drėgno pirštinės paviršiaus.

9. Pašalinti riebalus nuo rankų padės cukrus, atskiestas nedideliu kiekiu vandens.

10. Jei tavo namų grindis puošia linoleumas, sugrąžinti jam blizgesį padės nupoliravimas dantų pasta.

11. Televizoriaus bei kompiuterio ekraną puikiai nuvalo kavos filtrai.

12. Dantų siūlas gali būti puiki priemonė, padedanti dailiai supjaustyti tortus, sūrį ar kitus minkštus produktus.

13. Jei tavo plastikinė arba medinė pjaustymo lentutė nusėta dėmėmis – pašalinti jas gali citrina. Perpjauk citriną per pusę, išspausk jos sulčių ant dėmių ir nuskalauk po 20 minučių.

14. Jei tavo veidrodžius ar kitą stiklinį paviršių puošia nebereikalingi lipdukai, pašalinti juos gali patepusi majonezu ir tuomet švelniai nugramdžiusi lanksčia mentele.

15. Kartais lygintuvo dugnas apsitraukia kalkių apnašomis, galinčiomis sugadinti drabužius. Kad tas apnašas pašalintum, ant lygaus pagrindo paberk šiek tiek druskos ir ją palygink.

16. Jei drabužius išsitepei lūpdažiu, čiupk plaukų lako, papurkšk juo dėmę, palauk 10 minučių, o tuomet patrink dėmę drėgna kempinėle.

17. Pašalinti dėmeles nuo zomšo galima švelniai patrynus jas nagų dilde.

18. Degtinė pravers, jei nori, kad skintos gėlės laikytųsi ilgiau. Į vazą įpilk vandens, šiek tiek degtinės (kuo didesnė vaza, tuo daugiau degtinės) ir šaukštelį cukraus.

19. Jei šaldytuve juntamas nemalonus kvapas, įdėk į jį keletą arbatos maišelių, kurie puikiai sugeria kvapus.

20. Prieš pjaustant svogūną, peilį pakišk po šaltu vandeniu, tuomet mažiau ašarosi. Taip pat padeda šnervių užkimšimas vatos tamponėliais.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis