15 skirtumų tarp vyrų ir moterų smegenų

Ar žinojai, kad vyrai negali ir kalbėti, ir klausytis vienu metu, priešingai nei moterys? O tai, kad dėl geresnės klausos mes lengviau perprantame pašnekovo emocijas? Štai dar keletas įdomių faktų apie vyrų ir moterų skirtumus.

1. Seniai įrodyta, kad moterų smegenys yra 10% mažesnės nei vyrų. Tik intelektui tai jokios įtakos neturi!
2. Su amžiumi vyrų smegenys mažėja greičiau nei moterų.
3. Miego metu vyrų smegenų aktyvumas sumažėja 70%, o moterų – tik 10%. Dėl šios priežasties net ir miegodamos moterys sugeba išlaikyti budrumą.
4. Tokios pačios užduoties atlikimui, moterims ir vyrams aktyvuojasi skirtingos galvos smegenų dalys.
5. Jei vyras pasiklys, jis greičiausiai atsimins judėjimo kryptį ir nukeliautą atstumą, o moteris – orientacinius objektus. Lygiai tas pats vyksta ir vairuojant: vyrai orientuojasi į skaičius (pvz. posūkis į dešinę už 500 metrų), o moterys kelią dažniausiai prisimena pagal įvairiausius kelyje pasitaikiusius objektus (pvz. sukti į dešinę prie geltono namo).
6. Moterys dažniau įvykius prisimena detaliai, o vyrai – abstrakčiai.
7. Vyrai greičiau įsisavina informaciją, todėl greičiau sureaguoja. Bet...
8. Moterys dažniau gali įsisavinti kelis informacijos srautus vienu metu. Juk pastebėjai, kad skaitydamas laikraštį, vyras daugiau nieko daryti negali.
9. Vyrai stipresni tiksliuosiuose, o moterys – humanitariniuose moksluose.
10. Moterų kalba geriau išsivysčiusi, o per dieną jos pasako maždaug 3 kartus daugiau žodžių, nei vyrai.
11. Moterys ir vyrai skirtingai suvokia humorą. Vyrams aktualus linksmas pasakojimo finalas, o moterys mėgaujasi humoro subtilumu, pačiu pateikimu ir t.t. Beje, pats humoras moterims suteikia daugiau pasitenkinimo, nei vyrams.
12. Moterų organizaciniai gebėjimai išvystyti geriau, nei vyrų.
13. Vyrų klausa silpnesnė, nei moterų. Be to, moterys gali girdėti aukštesnio dažnio garsus. Dėl šios priežasties jos lengviau perpranta tikrąsias pašnekovo emocijas.
14. Moterys, priešingai nei vyrai, gali ir kalbėti, ir klausytis vienu metu.
15. Vyrai tekstą suvokia per logikos prizmę, todėl girdi konkrečiai tai, kas sakoma. Moterys suvokimui pasitelkia ne tik logiką, bet ir intuciją bei emocijas, todėl žodžiuose įžvelgia įvairių prasmių.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis