Kokią įtaką spalvos daro tavo norui pirkti?

Būkime sąžiningos: kuomet tiksliai nežinome, ko norime, prekės įpakavimas gali tapti tikru masalu! Žinios apie spalvų poveikį žmogaus psichikai padės nepasiduoti gudriai suplanuotai gamintojo „magijai“.

Žalia

Atkreipk dėmesį, kiek daug įmonių savo logotipams pasirinkę žalią spalvą ir įvairius jos atspalvius. Taip yra todėl, kad žalia spalva asocijuojasi su pinigais ir finansiniu stabilumu. Be to, žalia spalva ramina, todėl ji dominuoja vaistinėse, veterinarijos klinikose ir kitose gydymo įstaigose.

Raudona

Šią spalvą pardavėjas naudoja tuomet, kai nori pirkėjui įteigti: „Nupirk mane ir tu tapsi lyderiu!“ Raudona spalva mums suteikia drąsos ir valios.

Mėlyna

Nuteikia apmąstymams ir bendravimui. Psichologai teigia, kad ši spalva padeda sutelkti dėmesį, sumažina stresą ir leidžia atsipalaiduoti. Galbūt todėl mėlyna tokia populiari socialiniuose tinkluose.

Balta

Balta spalva asocijuojasi su švara: tiek minčių, tiek poelgių. Ją pasirinkti išdrįsta tik patys sąžiningiausi gamintojai, juk balta pakuotė, neblaškydama pirkėjo dėmesio, leidžia jam susikoncentruoti į tai, kas svarbiausia – atidžiai perskaityti prekės sudėtį.

Purpurinė

Nors daugelio psichologų nuomone purpurinė spalva labai mėgstama nestabilios psichikos žmonių, mūsų pasąmonėje ji siejasi su prabanga. Juk purpurinė – karalių spalva.

Geltona

Ši spalva įkūnija gyvybingumą ir optimizmą. Atkreipk dėmesį: gana daug jaunatviškų brendų naudoja būtent šią spalvą, juk ji reiškia komunikabilumą ir aktualumą. Geltonos spalvos gausu greito maisto reklamoje.

Oranžinė

Ši spalva, kaip ir geltona, akimirksniu atkreipia dėmesį. Oranžinė ikūnija džiaugsmą, mėgavimąsi gyvenimu, laimę. Tačiau skirtingai nuo geltonos, oranžinė taip pat reiškia realizmą ir fizinį komfortą, tame tarpe ir sveikatą. Ši spalva dažnai naudojama ant sulčių pakuočių ir kito maisto (net nebūtinai sveiko).

Rožinė

Tradiciškai laikoma „mergaičių“ spalva. Būtent todėl daugumos mergaitėms skirtų prekių (lėlės, žaislai, saldumynai) pakuotės yra rožinės. Atkreipk dėmesį: gana dažnai šia spalva apipavidalinamos jaunavedžių salonų vitrinos, taip pat saldainių dėžutės, tradiciškai dovanojamos moterims.

Ruda

Tai – šiltą ir jaukią atmosferą (ypač namų) sukurianti spalva. Galbūt todėl arbatos ir šokolado pakuotės dažniausiai būna rudos spalvos. Ši spalva taip pat siejama su patikimumu.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis