3 paprastai pagaminamų naminių ledų receptai

Karšta, karšta, karšta! Gal pasigaminame gardžių naminių ledų? Siūlome tau tris receptus: mango ir kokosų, mėtų ir šokolado bei bananų skonio!

Mango ir kokosų ledams reikės:

- 300 gramų mango
- 275 ml kokosų grietinėlės
- 3 šaukštelių medaus
- 1 citrinos sulčių

Visus ingredientus suplak blenderiu, kol gausis vientisa tiršta masė. Paruoštą masę supilk į ledų konteinerį ir dėk į šaldiklį. Palauk, kol ledai atšals ir iš naujo sumaišyk. Tuomet vėl dėk į kamerą, šaldyk ir iš naujo maišyk. Taip ledai sustings vienodai! Prieš valgant, ledus 15 minučių palaikyk šaldytuve.

Mėtų ir šokolado ledams reikės:

2 saujų mėtų lapelių
2 stiklinių riebesnės grietinėlės
1 stiklinės pieno
0,75 stiklinės cukraus
5 kiaušinių trynių
200 g tamsaus šokolado

Į puodą sudėk mėtas, supilk pieną, vieną stiklinę grietinėlės ir cukrų. Viską pakaitink, gerai maišydama. Kai mišinys įkais, nukelk jį nuo plytelės, uždenk dangčiu ir palik maždaug valandai laiko.

Tuomet mėtų lapelius ištrauk ir gerai išspausk į patį mišinį, kad išsiskirtų žalia spalva. Mėtas išmesk, o mišinį vėl pakaitink.

Dubenėlyje suplak kiaušinių trynius ir nuolatos maišydama lėtai supilk į juos pakaitintą pieną. Viską vėl perpilk į puodą ir maišydama kaitink ant silpnos ugnies, kol masė pradės tirštėti (įmerkus į mišinį mentelę, ji turi pasidengti plėvele). Puodą nukelk nuo ugnies.

Į dubenėlį supilk likusią grietinėlę, o ant viršaus uždėk tankų sietelį. Per jį supilk kaitintą mišinį, viską gerai išplak ir dėk į šaldytuvą visai nakčiai.

Ryte į masę sudėk smulkintus šokolado gabaliukus ir išplak elektriniu plaktuvu. Paruoštus ledus dėk į kamerą, palauk, kol jie atšals ir iš naujo sumaišyk. Tuomet vėl dėk į kamerą, šaldyk ir iš naujo maišyk. Taip ledai sustings vienodai!

Bananiniams ledams reikės:

- 3 bananų
- vieno kiaušinio baltymo
- 80 g cukraus pudros
- šiek tiek citrinos sulčių
- 250 ml riebios grietinėlės

Kiaušinio baltymą išplak iki standžių putų ir prieš pat plakimo pabaigą įmaišyk šiek tiek cukraus pudros, kuri sutvirtins baltymą. Blenderiu sutrink bananus ir iš karto apšlakstyk juos citrinų sultimis, kad nespėtų pajuoduoti. Ant bananų suberk likusią cukraus pudrą, supilk grietinėlę ir viską gerai išplak. Tuomet įmaišyk suplaktą baltymą. Paruoštą masę dėk į šaldiklį. Maždaug po valandos ištrauk ir gerai išmaišyk arba vėl išplak. Tuomet vėl dėk į kamerą, šaldyk ir iš naujo maišyk. Taip ledai sustings vienodai!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis