Kaip išsirinkti tinkančius akinius nuo saulės

Perkant akinius geriau netaupyti ir turėti vienus, bet kokybiškus. Juk akiniai nuo saulės – tai ne tik madingas aksesuaras, bet ir būtinybė, ypač vasarą, kai saulės aktyvumas – pats didžiausias.

Perkant akinius geriau netaupyti ir turėti vienus, bet kokybiškus. Juk akiniai nuo saulės – tai ne tik madingas aksesuaras, bet ir būtinybė, ypač vasarą, kai saulės aktyvumas – pats didžiausias.
Rinkdamasi stiklų spalvą, pirmenybę teik natūraliems tonams – pilkšvam, rusvam, melsvam. Neskubėk pirkti akinių ryškiai žalios ar raudonos spalvos stiklais. Jie labai iškreipia mūsų akiai įprastą, natūralų spalvų vaizdą.

Medžiaga, iš kurios būtų pagaminti kokybiški akiniai, nėra ypatingai svarbi. Ar tai būtų plastikas, Ar stiklas – apsaugos kokybei įtakos tai nedaro. Tiesiog stikliniai akiniai yra sunkesni ir trapesni. Jokiu būdu negalima nešioti akinių su kokiu nors defektu ant stiklų, nes paviršius neteisingai laužia šviesą, o tai labai kenkia akims. Prie tikrų, kokybiškų akinių gamintojas paprastai prideda išsamią informaciją apie apsaugos nuo ultravioletinių spindulių laipsnį.

Atkreipk dėmesį į ženklinimo reikšmės:

• UV-protection 100% – šimtaprocentinė apsauga nuo ultravioletinių spindulių.
• High UV-protection – padidinta apsauga nuo ultravioletinių spindulių.
• G-15, В-15 – didžioji raidė reiškia spalvą (gray – pilka, brown – ruda), skaičius – šviesos pralaidumo lygį (šiuo atveju akiniai praleidžia 15 procentų šviesos ir sugeria 85 procentus).
• Skaičiai I, II, III, IV– apsaugos laipsnis. Pavyzdžiui: I laipsnis skirtas akių apsaugai esant debesuotumui, IV laipsnis apsaugo akis būnant kalnuose, taip pat ir jūroje.
• UVA protection – apsauga nuo А spindulių, pavojingų lęšiui ir galinčių išprovokuoti kataraktos vystymąsi.
• UVB protection – apsauga nuo ypatingai pavojingų B spindulių.
• Cosmetic – akiniai atlieka tiesiog aksesuaro funkciją ir neužtikrina jokios apsaugos.

Kokie akiniai tinka pagal tavo veido formą?

Apvalios formos veidas

Ši veido forma, taikant akinius nuo saulės – pati universaliausia. Tinka tiek geometrinių formų, tiek apvalūs, siauri rėmeliai ar akiniai visai be jų. Atrodysi geriausiai su tokiais, kurių rėmeliai viršutinėje dalyje atkartos antakių formą. Tačiau liūdna žinia ta, kad apvaliaveidėms teks atsisakyti vienos tendencijos: patartina nesirinkti tokių akinių nuo saulės, kurie per dideli tavo veidui.

Širdies formos veidas

Siauri rėmeliai ir apvali jų forma – idealiausias variantas, jei tavo veido forma primena širdį. Tau tiks šiuo metu ypač madingi vintažinio stiliaus apvalūs ar užapvalinto kvadrato formos akiniai. Beje, akinių rėmeliai neturi būti platesni nei skruostikauliai!


Kvadratinės formos veidas

Tau labai tiks populiarieji katės akių formos rėmeliai, lašo ar lakūno akinius primenančios formos, taip pat ovalūs akiniai. Jei akiniai uždengia tavo antakius – jokia problema, toks akinių tipas tau ypač tinka. Svarbiausia rinktis tokios formos akinius nuo saulės, kurie „sušvelnintų“ tavo veido kampuotumą. 
Pailgos formos veidas

Rinkis apvalius arba itin rekomenduojamus kvadratinės formos didesnius akinių rėmelius. Taip pat turėtum atkreipti į akinių lęšių dydį – labiau tiks tie, kurių kiek platesni rėmeliai nei įprastai. Venk akinių nuo saulės, kurių rėmeliai ploni.

Ovalios formos veidas

Ovalaus veido savininkės gali nešioti įvairių formų akinius nuo saulės – tokio tipo veidas visiškai neįpareigoja. Vis dėlto esti rekomendacija, kuri nebūtinai turi būti pritaikoma visoms, kurių veidas ovalus: venkite ypač storų ir didelių rėmelių.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis