Patarimai, kaip greičiau ir tolygiau įdegti

Ar žinai, kad įdegusio kūno mados pradininke buvo žymi prancūzų gražuolė Coco Chanel, 1922 metų vasarą Kanuose žurnalistams pareiškusi, kad „aspirino baltumo veidas, kuriuo taip didžiuojasi salonų poniutės, atrodo nesveikai ir negražiai, o graži oda – tai įdegusi oda!“ Tai tapo prancūzų vasaros gyvenimo būdo perversmu. Nepriekaištingas įdegis tapo kone privalomu vasaros atributu ir to siekė kiekviena mergina.

Rudos odos mada niekur nedingo, tik štai gražiai ir tolygiai įdegti pavyksta tikrai ne visoms. Todėl dalinamės su tavimi patarimais, padėsiančiais mėgautis gražia oda. Kai kuriuos iš jų tikriausiai puikiai žinai, tačiau ne visus vykdai!

Kad įdegis pasiskirstytų tolygiai, nuo odos būtina pašalinti suragėjusias epidermio ląsteles. Odos šveitimą reikėtų atlikti reguliariai, bet pasistenk oda pasirūpinti bent jau kas porą savaičių. Odą sudrėkink šiltu vandeniu ir įtrink švelniu šveitikliu su apvaliais grūdeliais. Jokiu būdu nepirk šveitiklių su pailgais grūdeliais, nes jie braižo odą. Švelniais sukamaisiais judesiais patrink odą, kad pasišalintų visos negyvos ląstelės ir nusiprausk šiltu vandeniu. Šveitiklį gali pasigaminti ir pati. Tam reikės sumaltos kavos arba abrikosų ar vynuogių kauliukų grūdelių.

Eidama į paplūdimį, nusivalyk visą kosmetiką nuo veido, taip pat stenkis nenaudoti kvepalų ir dezodorantų, nes jie užkemša poras. Leisk savo odai natūraliai pakvėpuoti. O vietoje kosmetikos į savo krepšį įsimesk purkštuką su vandeniu, kad galėtum nuolatos drėkinti odą iš išorės.

Jei nori lygaus, bronzinio atspalvio įdegio, prieš eidama į paplūdimį išgerk stiklinę šviežiai spaustų morkų sulčių arba suvalgyk keletą abrikosų. Šiuose produktuose yra natūralaus pigmento, kuris pagreitina melanino gamybą, o tai įtakoja greitesnį ir gražesnį įdegį. Labai veiksmingi yra avokado ir vynuogių sėklų aliejai – būtinai jų įsigyk.

Jei nori išvengti priešlaikinio ląstelių senėjimo, kuris vyksta dėl saulės aktyvumo ir ultravioletinių spindulių neigiamo poveikio odai, į maisto racioną įtrauk žuvų taukus, kuriuose gausu polinesočiųjų riebalų rūgščių Omega-3 ir vitamino E.

Dauguma merginų degintis eina kaip į darbą: vargsta gulinėdamos ir nuobodžiaudamos. O ar žinojai, kad tolygiau ir greičiau įdegsi judėdama, o ne ištisai gulėdama? Žaisk badmintoną, tinklinį, daugiau plaukiok ar paprasčiausiai vaikštinėk pakrante. Ir nesinervink, jei saulutė šiek tiek pasislėpė. Kad ir kaip keistai skambėtų, gerą ir ilgalaikį įdegį įgauti galima deginantis pavėsyje. Geriausia vieta tam būtų medžių paunksmė, nes medžių lapija saulės spindulius praleidžia, tačiau jų poveikis silpnesnis nei tiesioginių spindulių, todėl išvengsi paraudusios odos. Beje, gražiai įdegti galima ir apsiniaukusią dieną.

Jei vis dėlto nori pasilepinti tiesioginiais saulės spinduliais, geriausiai degintis ryte, 10–11 val. arba vakarop, 16–17 val., kuomet saulės aktyvumas būna mažiausias. Nereikėtų pamiršti, kad drabužiai taip pat yra pralaidūs ultravioletiniams spinduliams. Pabuvus saulėje, geriau rengtis laisvesniais, tamsesniais drabužiais ir vengti aptempto apatinio trikotažo. Viskas, kas spaudžia odą, gali pakenkti tolygiam įdegiui.

Apie tai, kad deginantis būtina naudoti apsauginius kremus, tikriausiai nereikia net priminti. Kuo šviesesnė oda, tuo turi būti didesnis apsaugos faktorius (SPF skaičius). Pirmomis buvimo saulėje dienomis geriau rinktis kremą su didesniu SPF faktoriumi, palaipsniui pereinant prie mažesnio, o kūnui pripratus prie saulės spindulių, gali naudoti ir įdegį skatinantį kremą, kuris esamam įdegiui suteiks tamsesnį atspalvį.

Drėgmė – vienas iš esminių dalykų, norint palaikyti gražų įdegį. Todėl ne tik gerk daug vandens, bet ir pakeisk savo kasdienius higienos procedūrų ritualus: atsisakyk labai karšto vandens ir prauskis po dušu, o ne vonioje. Prausimuisi naudok priemones, kuriuose yra drėkinančio alyvuogių aliejaus, o kūną švelniai nušluostyk ir jokiu būdu netrink odos rankšluosčiu.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis