Vėžiu sergantis australas sudarė 10 patarimų sąrašą, kaip verta gyventi

Nuo vėžio mirštantis australas Denisas Wrightas rašo savo blogą, kurį perskaitė daugiau nei 250 000 viso pasaulio gyventojų. Liga kardinaliai pakeitė Deniso kasdienybę ir privertė kitaip įvertinti visą gyvenimą. Štai 10 jo patarimų, į kuriuos, manome, visi turėtume atkreipti dėmesį.

1. Neeikvok savo laiko nemėgstamam darbui. Gyvenimas pernelyg trumpas, kad gyventum tik vakarais ir per išeigines dienas.
2. Jei tavo gyvenime yra kažkas negatyvaus, ko negali kontroliuoti ar pašalinti, išsiaiškink ir ištyrinėk, pasinaudodamas visais įmanomais šaltiniais ir atrask būdą tiesiog susigyventi su tuo. Mūrinės sienos daužymas galva – visiškai neproduktyvus dalykas.
3. Jeigu tau atrodo, kad gali kažką pakeisti, pabandyk tai padaryti situaciją įvertinęs iš visų pusių. Svarbiausia, pasistenk suprasti problemos esmę ir tada žinosi ką su ja galima padaryti.
4. Nėra „gerų“ ir „blogų“ sprendimų. Jei padarei kažką, tavo manymu, neteisingai, tai pasimokyk iš to, kad sekantį kartą priimtum geresnį sprendimą. Juk tu negali tikrai žinoti, kas galutiniame rezultate bus gerai, o kas blogai, o sėdėti ir sielvartauti – bergždžias laiko gaišimas.
5. Nesigailėk to, kas praėjo, nes to jau nepakeisi. Gyvenk dabartimi, tačiau ne vien šia akimirka, nes ji pernelyg trumpa. Gyvenk nedidelėmis atkarpėlėmis, kuriose užčiuoptum šiek tiek praeities, dabarties ir ateities: taip tavo gyvenimas taps turtingesnis.
6. Paprašyk atleidimo to, kurį, tavo manymu, galėjai įskaudinti. Neįsivaizduok, esantis tobulas, prisiimk atsakomybę už kitų kančias, kai to reikia.
7. Neskubėk priimti galutinio sprendimo – kuo ilgiau jį apgalvosi, tuo geresnis jis bus.
8. Stenkis niekada neprarasti humoro jausmo, nors tai ne visada būna įmanoma.
9. Išnaudok kiekvieną pasitaikiusią akimirką… Ar, paįvairinimui, pasimėgauk skirdamas sau visą dieną.
10. Nebijok mirties. Jei nebijosi mirties, tu apskritai nebijosi nieko, ką tau galėtų „iškrėsti“ gyvenimas.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis