Kaip buvo sugalvoti garsiausių pasaulio kompanijų pavadinimai?


Kiekvienas žino, kas yra Apple ar Skype. O ar kada nors susimąstei, kaip atsirado šie pavadinimai?

Apple. Obuolys (angl. - apple) buvo mėgstamiausias Steve`o Jobs`o vaisius. Kurdamas kompaniją, Steve`as maždaug 3 mėnesius galvojo tinkamą pavadinimą. Galiausiai partneriams jis paskelbė ultimatumą: „Jeigu iki 17 valandos nesugalvosite pavadinimo, kompaniją pavadinsiu Apple“. Tiesa, apie Apple įmonės pavadinimą sklando įvairiausių istorijų.

Android. Korporacijos „Android“ steigėjas Andy Rubin labai mėgo robotus, todėl jo pasirinktas pavadinimas nuostabos nekelia.

Adobe. Kompanijos steigėjai Chuckas Geschke ir Johnas Warnockas dirbo „Xerox“ tyrimų centre, šalia kurio tekėjo Adobe Creek upelis.

BlackBerry. 1997 metais vienas iš belaidžio ryšio prietaisų inžinierių pasiūlė pavadinti telefoną BlackBerry (gervuogė) dėl to, kad lakuoti mygtukai ant klaviatūros jam priminė šią uogą.

Mitsubishi. 1870 kompaniją taip pavadino jos steigėjas Iwasaki Yatarō. Verčiant iš japonų kalbos, „mitsu“ reiškia „trys“, o „hishi“ - „rombas“. Vietoje raidės „h“ atsirado „b“ tik dėl to, kad Japonijoje žodžio viduryje naudojama „h“ raidė tariama kaip „b“.

Skype. Originalus kompanijos pavadinimas skambėjo kiek kitaip: Sky peer to peer. Vėliau buvo nuspręsta, kad pavadinimas yra per ilgas, todėl jis sutrumpėjo iki Skyper, o galiausiai dingo ir „r“ raidė.

Twitter. Galvojant pavadinimą šiam socialiniam tinklui, pagrindinis tikslas buvo sugalvoti garsų kombinaciją, kuri asocijuotųsi su vibruojančiu mobiliuoju telefonu. Buvo pasiūlyti keli variantai, tarp kurių didžiausio palankumo sulaukė Jitter ir Twitter. Laimėjo Twitter.

Yahoo. Iš pradžių ši paieškos sistema turėjo gerokai ilgesnį pavadinimą „Jerry's guide to the World Wide Web“ (Jerry pasaulinio tinklo gidas) . Tačiau visai ne už ilgo buvo pervadinta į „Yahoo“. Pavadinimas buvo pasiskolintas iš Jonathan Swift knygos „Guliverio kelionės“, kurioje žodžiu „Yahoo“ buvo vadinami storžieviai ir neišauklėti žmonės.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis