Turtuolių patarimai, kaip pasiekti savo tikslą

Forbes turtuolių sąrašą kasmet papildo vis daugiau moterų. Jos davė naudingų patarimų, kurie savo laiku joms labai padėjo. Galbūt ir tau verta įsiklausyti?

Anksti keltis. Anksti atsikėlus, gerokai pailgėja diena. Žinoma, gultis galima ir vėliau, tačiau būtent ryte žmogaus smegenys dirba produktyviausiai. Anksti atsikėlus, turėsi laiko rytinei mankštai ar net lengvam prasibėgimui. Tai praktikuoja Michelle Gass – Starbucks’o prezidentė (keliasi 4:30 val.), taip pat Andrea Jung, Avon kompanijos direktorių tarybos narė (keliasi 4:30 val.).

Nesidrovėk užsiminti apie paaukštinimą pareigose. Praktika rodo, kad moterys dėl paaukštinimo pareigose kreipiasi rečiau negu vyrai. Tokiu būdu, jei vyras uždirba dolerį, moteris už tą patį darbą gauna tik 80 centų, o bėgant laikui, šis skirtumas tik didėja ir ne moters uždarbio naudai.

Neverta visų problemų užsikrauti sau. Antraeilės svarbos klausimus patikėk pavaldiniams, o pačius svarbiausius spręsk pati. Būtent taip mano Kathleen Taylor, viešbučių tinklo Four Seasons direktorė.

Semkis patirties iš kitų. Sheryl Sandberg, dirbanti Facebook’e pataria atrasti sau mokytoją, iš kurio galėtum semtis patirties, o kai kada ir paprašyti pagalbos. Todėl, dalyvaudama įvairiose teminėse konferencijose ar vakarėliuose, bendrauk su žmonėmis įvairiomis temomis, keiskis kontaktais. Kada nors prireikus, galėsi kreiptis į tą žmogų pagalbos ar patarimo, kas labai padės tavo verslo vystymui. Kitaip tariant - megzk kontaktus.

Siek naujų žinių. Šiuolaikinis pasaulis keičiasi šviesos greičiu. Labai svarbu sekti visas naujienas, susijusias su tavo verslu, vystyti savo gebėjimus, mokytis naujovių ir tobulėti.

Mokykis klausyti. Nebijok protingesnių už save žmonių. Jei užimi vadovaujančias pareigas, sudaryk komfortiškas sąlygas aplinkiniams. Amerikiečių QVC žiniasklaidos kompanijos padalinio generalinės direktorės Claire Watts kabineto durys visada būna atviros jos darbuotojams. Ji visada išklauso jų išsakytas idėjas ir įsidėmi jų pageidavimus. Iš aplinkinių gali ateiti daug naudingos informacijos.

Tiksliai formuluok užduotis. Norint pasiekti užsibrėžtą tikslą, labai svarbu konkrečiai formuluoti sau užduotis ir susidaryti jų vykdymo planą. Būtent taip elgiasi Denise Morrison, kompanijos Campbell's Soup generalinė direktorė. Ji mano, kad atskaitingumas pačiai sau yra pats efektyviausias.

Būk drąsi ir atkakli. Drąsa ir atkaklumas – pagrindiniai varikliai karjeros procese. Belsk ir bus atidaryta. Kuklumas ir neryžtingumas niekada nebus tavo asmenybės vystymosi sąjungininkais. Ryškiu tam pavyzdžiu galėtų būti Beth Mooney, KeyCorp generalinė direktorė, kuri darbą gavo 3 valandas išsėdėjusi pas darbdavį ir šiam nebeištvėrus. Ji buvo priimta vien dėl savo atkaklumo.

Išmok pasakyti „ne“. Raktu į sėkmę gali tapti savalaikis atsisakymas bet kokio tavo verslui trukdančio dalyko. Suprantama, kad labdara ir atjauta – labai geros savybės, tačiau siekiant užsibrėžto tikslo, į pirmą vietą statyti reikia savo interesus.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis