Populiariausi vestuvių prietarai: ką jie reiškia ir kaip atsirado?


Galbūt kasdienybėje į įvairiausius prietarus tik numoji ranka, bet per vestuves tariami likimo ženklai neduoda ramybės daugumai nuotakų. O ar kada pagalvojai kodėl ir kas apskritai visus tuos prietarus ir papročius sugalvojo?

Jaunikis pamatė tave, pasipuošusią vestuvine suknele, dar prieš vestuves? Visos žinome: tai – blogas ženklas! Šis prietaras atėjo iš neatmenamų laikų, kuomet nuotakos suknelė buvo slepiama ne tik nuo jaunikio, bet ir nuo kitų žmonių. Tai šiais laikais suknelė - tik puošmena, o kadaise jaunoji savo suknelę stengdavosi padabinti įvairiausiais brangakmeniais, nes tai buvo jos kraičio dalis. Suknelės slėpimas buvo ne kas kita, kaip bandymas apsisaugoti nuo vagystės.

Bene kiekvienose vestuvėse jaunikis yra priverstas numauti jaunajai keliaraištį. Dabar tai – tiesiog smagi tradicija, tačiau istoriškai – ne itin malonus moters pasisavinimo simbolis. Amerikoje aukso karštligės laikais kurtizanės ant šlaunų nešiodavo keliaraiščius, kad galėtų saugiai susidėti už šokius gautus pinigus. Jei vyras nuspręsdavo vesti kurtizanę ir sumokėdavo už ją viešnamio savininkui, reikėdavo paviešinti faktą, kad ši moteris – tik jo. Būtent tam jis prie visų numaudavo savo moteriai keliaraištį, tarsi sakydamas: „šios kojos daugiau nebešoks ir keliaraiščio prispausti pinigams jai daugiau nebereikės.“

Vestuvių ceremonijos metu jaunoji tradiciškai stovi savo vyro kairėje. Ši tradicija atėjo iš senų laikų, kuomet praktiškai kiekvienas vyras su savimi nešiojosi kardą, kad galėtų apginti save ir savo mylimąją. Dešinė vyro ranka turėjo būti laisva, kad pavojaus atveju jis galėtų laisvai ištraukti ginklą.

Nuotakos šydas – svarbiausias nekaltybės simbolis, tačiau taip buvo tikrai ne visuomet. Kadaise, kuomet žmonės tikėjo, kad nuotaikos yra labai neatsparios piktosioms jėgoms, šydas buvo priemonė nuo jų pasislėpti.

Ar esi girdėjusi, kad jauniesiems nepatariama važiuoti tik tiesiu keliu ir reikėtų porą kartų bent simboliškai nusukti į šoną? Visa tai taip pat tam, kad būtų suklaidintos piktosios jėgos. Tiesa, kai kuriose šalyse blogųjų jėgų atbaidymui automobilio gale pririšamos tuščios skardinės. Tikriausiai esi tai mačiusi filmuose.

Tradicija jauniesiems pasibučiuoti, paskelbus juos vyru ir žmona, atėjo iš senovės Romos, kurioje bučinys reiškė sandorio užtvirtinimą.

Iki šiol manoma, kad per vestuves vertėtų avėti senais bateliais, mat jie į šeimą atneš laimę. Iš tiesų šis prietaras – tik dėl praktiškumo: nutrynę bateliai paprasčiausiai sugadintų jaunajai šventę.

Sakoma, kad susituokę gegužės mėnesį, visą gyvenimą būna nelaimingi. Romėnų laikais šį mėnesį vykdavo mirusiųjų bei skaistybės deivės šventes, todėl senovės žmonės tikėjo, kad gegužes mėnesį sudaryta santuoka bus nesėkminga.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis