7 patarimai norinčioms ilgų ir gražių plaukų

Gali profesionaliai pasidažyti ir gražiausiai apsirengti, bet jei tavo plaukai atrodys prastai... Nei gerai jausiesi, nei gerai atrodysi. Per vieną dieną pažeistų plaukų tikrai neatstatysi, bet pavargusi kelias savaites, galėsi džiaugtis akivaizdžiais rezultatais.

1. Jei tavo plaukai ilgi, eidama miegoti visuomet juos susipink į kasytę. Taip jie mažiau trinsis, velsis ir lūžinės. Dėl šios pačios priežasties vertėtų įsigyti ir šilkinius pagalvių užvalkalus.

2. Kuomet darysiesi plaukų kaukę, uždenk ją ne celofanu, o folija, kuri geriau sulaiko šilumą ir aktivizuoja naudingųjų kaukės komponentų įsiskverbimą į plaukus.

3. Plaukai turėtų būti plaunami šiltu, bet jokiu būdu ne karštu vandeniu, nes karštis skatina riebalų išsiskyrimą. O jei nori plaukus sustiprinti – gali praskalauti juos žolelių užpilu (ramunėlių, dilgėlių, šalavijų). Na, o pabaigai rekomenduojama aplieti plaukus šaltu vandeniu. Šilumos ir šalčio kontrastas puikiai stimuliuoja kraujotaką, taigi pagerina plauko folikulo mitybą. Be to, tai padės subalansuoti riebalinių liaukų veiklą!

4. Jei tavo plaukai pažeisti, o juos reikia ištiesinti, atsisakyk žnyplių ir naudokis plaukų laku. Supurkšk plaukus nuo šaknų iki plaukų galiukų, tuomet šukomis ištempinėk plaukus žemyn, į šukuojamas sruogas nukreipusi plaukų džiovintuvą, o kai plaukai bus tiesūs, dar kartą supurkšk juos nedideliu kiekiu lako. Jei vis dėlto be tiesintuvo neišsiverti, tiesiog privalai įsigyti tiesintuvą su keramikine danga. Keramika ne taip stipriai įkaista kaip metalas, todėl plaukas mažiau pažeidžiamas. Jei nori garbanų, susuk pusiau sausus plaukus ant minkštų suktukų - taip plaukus traumuosi minimaliai.

5. Drėgni plaukai yra labai trapūs, todėl sausinti juos reikia ne trinant, o lengvai suspaudžiant rankšluosčiu, pradedant nuo viršaus ir judant link apačios. Po to tą patį reikia padaryti su šilkine skarele, kuri padės sulyginti pasišiaušusį plauko paviršių. Nepagailėk pinigų ir įsigyk kokybišką džiovintuvą su reguliuojama temperatūra ir jonizavimo funkcija, kuri padeda nuo plaukų elektrinimosi. Atstumas tarp plaukų ir feno turėtų būti ne mažesnis, nei 20 centimetrų, o oro srovė – šilta, bet jokiu būdu ne karšta.

6. Ilgi plaukai šukuojami nuo galiukų, palaipsniui kylant į viršų, kol pasiekiamos šaknys! Jei pradėsi iš karto nuo šaknų, plaukai velsis, pešis ir bus pažeisti. Šukuoti trumpus plaukus reikėtų pradedant nuo plaukų šaknų link galiukų.

7. Kokį šepetį pasirinkti?

Plokščias šepetys tiks ilgiems garbanotiems, arba vidutiniškai besigarbanojantiems plaukams. Plokščias šepetys su angelėmis – puikus pasirinkimas plaukų džiovinimui.
- Reti šereliai ar dantukai padeda tavo plaukams ir galvos odai nenudegti, kadangi jie padeda cirkuliuoti karštam orui džiovinimo metu.
- Apvalus šepetys. Tokio tipo šukavimo priemonė reikalinga galiukų sukimui arba tiesinimui, nes galvos odai yra per kieta. Labiau tinka trumpiems, pusiau arba itin storiems plaukams. Apvalų šepetį taip pat gali naudoti norėdama papurinti plaukus prie šaknų, tačiau dantukai ar šereliai turi būti nevienodo ilgio.
- Garbanėms patariama rinktis mažesnį, o tiesių plaukų savininkėms – didesnį apvalų šepetį.
- Lenktas, retadantis šepetys. Tinkamas šukuosenos formavimui džiovinimo metu arba susivėlusių vietų iššukavimui. Ilgi dantukai skirti purios šukuosenos formavimui, o trumpi – standžiai šukuosenai.
- Dvipusis šepetys. Šios plaukų šukavimo priemonės paskirtis yra formuoti purią šukuoseną plaukų džiovinimo metu. Trumpi dantukai skirti trumpiems plaukams, o ilgi, atitinkamai, ilgesniems.
- Natūralių šerių šepetys. Juo puikiai iššukuosi susikaupusias dulkes ir plaukų formavimo priemonėmis padengtus plaukus. Tokį šepetį patariama naudoti lygius plaukus turinčioms ilgaplaukėms ir tuo atveju, jei tavo plaukai labai sausi.
- Nailoninis šepetys. Tokio tipo šepetys tiks, jei tavo plaukai trumpi, banguoti ir ploni.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis