Istorijos, iš kur atsirado garsūs kokteiliai

Pastaraisiais dešimtmečiais įvairūs kokteiliai tapo populiarūs visame pasaulyje. Vis dėlto, juos garsina ne tik šių kokteilių pavadinimai, tačiau ir juos apipynusios legendos, kurias ir pristatysime šiandienos straipsnyje.

Kruvinoji Meri

Kruvinoji Meri yra neįtikėtinai garsus kokteilis, tačiau prieš kalbant toliau, reikės nedidelės įžangos. Tai kokteilis, neretai naudojamas pagirioms malšinti, todėl jis yra ganėtinai dažnai vartojamas pirmoje dienos pusėje. Kruvinoji Meri turi daugybę atmainų, tačiau visose iš jų naudojama degtinė, pomidorų sultys ir pasirinkti papildomi ingredientai.

Kol didžioji dalis žmonių šio gėrimo atradimą priskiria restauratoriui, gyvenusiam 20-o amžiaus pradžioje, kita dalis mano, jog ji kilo nuo karalienės Meri, kuri yra žinoma dėl jos griežtų bandymų į Angliją sugrąžinti katalikybę. Manoma, jog pomidorų sultis kurdama šį kokteilį ji panaudojo ne dėl skonio – taip ji norėjo pavaizduoti kraują, atsidavimą savo įsitikinimams. Vis dėlto, šiai teorijai patvirtinti nėra jokių įrodymų, tad daugelis legendą pamiršta bei šį gėrimą priskiria restauratoriui.

Manhatanas

Manhatano kokteilis yra ganėtinai panašus į martinį. Martinį sudaro degtinė, džinas ir vermutas, o prie viso to yra pridedama ir alyvuogė. Tuo tarpu Manhatano sudedamosios dalys yra: viskis, vermutas, trauktinė ir, kaip užkandis, yra pridedama vyšnia.

Dar prieš antrąjį pasaulinį karą, Vinstono Čerčilio mama gyveno Jungtinėse Amerikos Valstijose ir, kaip pasakojama, tuo metu ji pramogavo Niujorke. Ji turėjo ganėtinai unikalų skonį, tad jei patikdavo nedaug gėrimų, tačiau sumaišius šį, jis jai pasirodė idealus. Vis dėlto, ši istorija neturi jokių įrodymų. Netgi atvirkščiai – kiek žinoma, ji tuo metu buvo Anglijoje bei laukėse sūnaus, kurį dabar visi puikiai žinome.

Airiška kava

Kai daugelio kokteilių istorijos neturi jokių įrodymų bei greičiausiai yra išgalvotos, airiškos kavos legenda, panašu, jog yra tikra. Prieš kelis dešimtmečius vėlavo iš Airijos išvykstantis lėktuvas, todėl barmenas keleiviams iš Amerikos į kavą įpylė viskio, norėdamas, kad jie sušiltų. Amerikiečiai buvo sužavėti šiuo gėrimu, o paklausę barmeno jo pavadinimo išgirdo staigų atsakymą – Airiška kava. Amerikiečiai grįžę į gimtinę paskleidė žinią apie šį gėrimą, tad jis greitai išpopuliarėjo bei bėgant laikui tapo žinomas visame pasaulyje.

Mojito

Kaip ir daugelio kokteilių, taip ir šio atsiradimo istorija yra mįslė, tačiau numanoma, jog šio kokteilio ištakos yra Kuboje. Vis dėlto, yra ganėtinai reali istorija, pasakojanti apie šio gėrimo atsiradimą. Jis yra išties populiarius tarp jūreivių, tačiau klausimas – kodėl? Ištirta, jog šis gėrimas gydo nuo skorbuto, o tai ilgą laiką buvo liga, kuri tarp jūreivių buvo išties labai dažna, todėl, manoma, jog jūreiviai išrado šį gėrimą kaip vaistą, tačiau su laiku jis tapo populiariu gėrimu.

Atsuktuvas

Atsuktuvui ilgos įžangos tikrai nereikia. Juk nieko negali būti paprasčiau už degtinės ir apelsinų sulčių kokteilį. Vis dėlto, šio kokteilio kilmė nėra tokia paprasta. Viena iš daugybės legendų apie šio kokteilio kilmę pasakoja, jog jį sukūrė šachtininkai. Pasakojama, jog jie šį gėrimą maišydavo su savo atsuktuvais, tad galbūt dėl to šis gėrimas ir buvo taip pavadintas. Kita legenda pasakoja, jog Džonas Martinas kadaise stengėsi patobulinti degtinę – sukurti kitokį jos skonį ir taip užsidirbti. Manoma, jog būtent jam ir pavyko atrasti šį derinį, kuris išpopuliarėjo greičiau, nei būtų buvę galima tai užpatentuoti.

Seksas ir miestas

Tai – gėrimas, kurio pagrindinis ingredientas yra degtinė. Šis gėrimas taip buvo pavadintas dėl to, jog jis buvo dažnai naudojamas seriale „Seksas ir miestas“. Būtent dėl tokios pavadinimo kilmės, šis gėrimas yra vadinamas moterišku. Vis dėlto, jo neatsisako ir vyrai, nes šis gėrimas išsiskiria saldumu bei gaivumu. Manoma, jog šį gėrimą amžiaus antroje pusėje sukūrė Masačiusetso gėjų bendruomenė. Vis dėlto, jos pateiktas receptas kiek skiriasi nuo šio gėrimo originalo, tad tikroji jo kilmė vis dar išlieka paslaptis.

Pina Colada

Pina colada neabejotinai yra vienas iš populiariausių gėrimų pasaulyje. Šis gėrimas yra gaminamas iš ananasų sulčių, romo ir kokosų. Įdomu tai, jog būtent trečiasis ingredientas – kokosų kremas, yra atsakingas už šio gėrimo atsiradimą. Pina colada tapo sėkmės taku verslininkui Donui Ramonui Lopezui. Jam priklausė kompanija, kuri pirmoji pradėjo pardavinėti gėrimą iš kokosų kremo. Jis įdavė šio gėrimo visiems aplinkinių regionų barmenams bei leido eksperimentuoti, taip norėdamas išreklamuoti šį gėrimą. Vienas barmenas būtent ir atrado šiomis dienomis ypač populiarų gėrimą – pina coladą.

Primename, kad alkoholį reikia vartoti saikingai ir atsakingai!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis