COSMO vestuvės: įdomūs faktai apie santuoką ir skyrybas

Oi, kiek įvairiausių faktų apie vestuves mums pavyko atrasti internetinėse erdvėse! Tiesa, toli gražu ne visi jie džiuginantys, bet... jei ketini žengti prie altoriaus, žinoti verta.

Santuoka

* Priėjusios prie altoriaus, beveik visos nuotakos nusišypso, kai tuo tarpu praktiškai visi jaunikiai išlaiko rimtą veido išraišką.

* Palyginus su vienišiais, vedę žmonės turto ir pajamų sukaupia keturis kartus daugiau. O išsiskyrę, turto turi 77 procentais mažiau nei vienišiai.

* Anksčiau buvo laikomasi tradicijos, jaunosios draugėms per vestuves apsirengti lygiai taip pat kaip nuotakai, kad būtų suklaidinti jaunikio varžovai, piktosios dvasios ir pagrobėjai.

* Italų vestuvėse gajus prietaras, kad sudaužyto stiklo arba veidrodžio šukių skaičius prilygsta laimingai santuokoje nugyventų metų skaičiui.

* Valstybėse, kur išsilavinimo lygis yra aukštesnis, santuokos sudaromos sulaukus vyresnio amžiaus. Priešinga tendencija pastebima tose šalyse, kur žmonių išsilavinimo lygis žemas.

* Santuokos sudarymo ceremonija paprastai užtvirtinama bučiniu. Šis paprotys atėjo iš Senovės Romos, kur bučinys turėjo teisinių galių, mat buvo laikoma, kad sudaryta sutartis teisiškai įsigaliodavo tik po jos sudarymo pasibučiavus.

* Senovės Atėnų įstatymų kūrėjas Solonas santuokas padarė privalomas, o žymus Atėnų politikas Periklis uždraudė neturintiems žmonos ir vaikų vyrams eiti svarbias valstybines pareigas. Spartoje vienišus ir bevaikius žmones visuomenė smerkė. Senovės Romoje buvo skubiai priimti įstatymai, kurie vertė žmones kurti šeimas, o tie, kurie likdavo vieni, susilaukdavo bausmės.

* Šiuolaikinė sutuoktinių pora kartu (be jokių pašalinių trukdžių, pavyzdžiui, televizijos) praleidžia vos keletą minučių per dieną.

* Vestuvių ceremonijos metu jaunoji tradiciškai stovi savo vyro kairėje. Ši tradicija atėjo iš senų laikų, kuomet praktiškai kiekvienas vyras su savimi nešiojosi kardą, kad galėtų apginti save ir savo mylimąją. Dešinė vyro ranka turėjo būti laisva, kad pavojaus atveju jis galėtų laisvai ištraukti ginklą.

* 73% jaunųjų pirmąją vestuvių naktį atsisako sekso, nes jaučiasi pernelyg išsekę.

* 73% ištekėjusių moterų prisipažino, kad darė spaudimą būsimiems vyrams, kad priverstų juos pasipiršti.

Skyrybos

* Daugiau nei 75 procentai pirmą kartą susituokusiųjų galiausiai išsiskiria.

* Skyrybų rizika padidėja, jei sutuoktiniai jaunesni nei 25 metų. Taip pat skyrybų rizika didesnė, kai moteris už vyrą gerokai vyresnė.

* Tikimybė, kad pirma santuoka iširs per pirmuosius 5 vedybinius metus – 20 procentų. Gyvenant kartu nesusituokus, šis rodiklis siekia 50 procentų.

* Babilono valdovo Hamurabio teisės rinkinys, kuris yra vienas seniausių pasaulio teisynų ir kartu geriausiai išlikusių rašytinių Mesopotamijos kultūros paminklų, santuoką įvardino kaip sutartį, kuri didžiąją dalimi gynė moterį, bet tuo pačiu ir ją ribojo. Vadovaujantis šiuo kodeksu, vyras turėjo teisę išsiskirti su žmona, jeigu ši negalėjo turėti vaikų arba nedorai elgėsi, žemino savo vyrą visuomenės akyse, nesirūpino namais. Be to, jeigu moteris būdavo savo vyrui neištikima, ji pati privalėjo nusiskandinti upėje arba kitokiu būdu nusižudyti.

* Stresas, patiriamas skyrybų metu, tiesiogiai paveikia imuninę organizmo sistemą, todėl jis tampa neatsparus ligoms.

* Tyrimais nustatyta, kad pasitenkinimas asmeniniais santykiais po ketverių metų santuokoje sumažėja, o po 7–8 metų pastebimas ryškus pasitenkinimo vienas kitu nuosmukis. Reikia pastebėti, kad pusė visų skyrybų įvyksta būtent per pirmus septynerius santuokos metus.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis